Zavrieť

Porady

vozidlo po zosnulom

Ak som nezahrnul vyse 20 rocne vozidlo po nebohom otcovi do dedicskeho konania a na dopravnom mi nechcu teraz poskytnut ani info o danych SPZ, ako mozem postupovat pri jeho pripadnom predaji, rsp. odstraneni z evidencie? Vobec mi to pri takom srote nenapadlo. S otcom sme nezili v spolocnej domacnosti, nepoznam preto vobec historiu vozidla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    V príspevkoch vykám, v komentároch tykám... Snáď je to rozumný kompromis. ...viac právnik-probono
    Odporúčam auto rozpredať na náhradné diely a PZP nechať zaniknúť z dôvodu neplatenia (ak už ovšem nezaniklo, čo predpokladám, že áno, nakoľko keď sa auto nepoužívalo dlhšie v premávke, je logické, že nikto zrejme zaňho ani PZP neplatil). Výnos z predaja náhradných dielov by som pre istotu rozdelil medzi zákonných dedičov (tých, ktorí dedili aj pri dedičskom konaní), aby to nikto z nich neskôr nenapadol.
    Otvorenie dedičského konania kvôli veci bagateľnej hodnoty je neekonomické z finančného aj z časového hľadiska.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozes dat otvorit dedicske konanie a nechat auto prededit. Potom s vysledkom dedicskeho konania zamenit majitela na DI (na toho, kto auto zdedi)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dufi001 I ked som sa tomu chcel uz vyhnut kvoli dalsim poplatkom... zrejme ine riesenie nebude. Dovtedy nim teda ani nemozem "narabat" dalej, ako predaj, srotovisko a pod?
    dmc Pri upratovani po nebohom otcovi ste nasli v garazi na policke SPZ (teraz uz TEC) a doniesli ste ich na Policiu odovzdat - co je z vozidlom jednoducho neviete - asi ho rozpredal na suciasty.
    Dufi001 Vdaka, dobry napad! Uz i tak som tych vydavkov mal dost...
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A keby si povedal, že o žiadnom aute nevieš a dáš ho cigánom? Tí už tie plechy zúžítkujú.

    Koho budú naháňať policajti, aby ho vyradil z evidencie? Otca? Ty o ničom nevieš.

    Pokiaľ teda to auto nemá nejakú hodnotu, za ktorú by si to mohol predať. Ale pri 20 ročnom aute ťa jeho znovuzaradenie do eviedcie a všetky poplatky okolo toho budú stáť viac, ako cena, za ktorú by si ho predal.
    Dufi001 No ved ide o to, ze nie som drzitelom...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.