Zavrieť

Porady

Klasický nástup na ďalšiu materskú

Po novele zákona 461/2003 dochádza k prerušeniu NP pri nástupe na rodičovskú dovolenku. V prípade, že som si počas rodičovskej neplatila dobrovoľne NP, tak som teda nebola poistená. Na ďalšie materské mám nárok ak som bola v posledných dvoch rokoch poistená aspoň 270 dní (cca 9 mesiacov).
Ak teda porodím druhé dieťa po dovŕšení 2 rokov prvého dieťaťa tak nemám nárok na materské? Budú mi potom vyplácať hneď rodičovskú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Isabel
    Po novele zákona 461/2003 dochádza k prerušeniu NP pri nástupe na rodičovskú dovolenku. V prípade, že som si počas rodičovskej neplatila dobrovoľne NP, tak som teda nebola poistená. Na ďalšie materské mám nárok ak som bola v posledných dvoch rokoch poistená aspoň 270 dní (cca 9 mesiacov).
    Ak teda porodím druhé dieťa po dovŕšení 2 rokov prvého dieťaťa tak nemám nárok na materské? Budú mi potom vyplácať hneď rodičovskú?
    K prerušeniu došlo až 1.7.2005, čiže ak si bola zamestnaná (čiže tvoj pracovný pomer trval), tak tento predpoklad bude u teba splnený. Navyše novelou zákona o soc. poistení platnou od 1.8.2006 sa ti aj obdobie poberania rodičovského príspevku bude opätovne počítať do obdobia nemocenského poistenia.

    Isabel je offline (nepripojený) Isabel

    Isabel
    dik za rychlu odpoved. zamestnana som bola a aj som, pracovnu zmluvu zrusenu nemam, ale na rodicovsku som isla az v 10/2005, cize novela uz bola v platnosti, cize prerusenie poistenia mam od 10/2005 ak dobre ratam, tak podla teraz platnej legislativy musim porodit do 15 mesiacov od 10/2005, inak mam iba rodicovsky, tak?
    dufam ze tu novelu o ktorej pises schvalia, takto to nie je spravodlive, to len cloveka nabada aby "nieco vymyslel"
    kedze planujem druhe bejby tak si musim pozistovat ako je to s tou vyssou materskou ako to pisal minule leto p. mihal, ci to este plati, ze ked sa dobrovolne poistim na minimalne 270 dni tak dostanem viac koruniek teraz mam 4770 Sk mesacne a to je peklooooo

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Ahojte Poraďáci,
    Som trošku , na ďalšiu materskú sa nechystám, ale práve som skončila. V 02/2003 som nastúpila na MD ako SZČO. Od 1.7.2005- prerušenie NP počas poberania RP. Skončenie RP 24.4.2006. Bola som na SP a chcela som sa prihlásiť ako dobrovoľný platca a pani povedala, že aj tak nemám nárok na dávky PN. No mne sa to nezdá, veď podmienku 270 dní v posl. dvoch rokoch spĺňam, alebo to zle rátam?

    Klasický nástup na ďalšiu materskú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.