Zavrieť

Porady

práca nad čas

Prosím poraďte, má zamestnanec za nariadenú prácu vo sviatok nárok na príplatok min.50% a zároveň aj na príplatok min 25% za prácu nadčas podľa ZP §122 ods.1, §121 ods.1.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    mipo
    Prosím poraďte, má zamestnanec za nariadenú prácu vo sviatok nárok na príplatok min.50% a zároveň aj na príplatok min 25% za prácu nadčas podľa ZP §122 ods.1, §121 ods.1.
    Myslím, že nie, má nárok len na príplatok za prácu vo sviatok. U nás sa dáva len jeden príplatok.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    mipo
    Prosím poraďte, má zamestnanec za nariadenú prácu vo sviatok nárok na príplatok min.50% a zároveň aj na príplatok min 25% za prácu nadčas podľa ZP §122 ods.1, §121 ods.1.
    Patria mu obe mzdové zvýhodnenia. Mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas nepatrí len v prípade, že si za túto prácu nadčas bude čerpať náhradné voľno.

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Treba rozlíšiť, či je zamestnanec hodinovo, alebo mesačne odmeňovaný.
    Ak je odmeňovaný mesačne a neodrobí viac hodín, ako je jeho denný úväzok , príplatok za nadčas mu nepatrí.Iba príplatok za prácu vo sviatok.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    ebeš
    Treba rozlíšiť, či je zamestnanec hodinovo, alebo mesačne odmeňovaný.
    Ak je odmeňovaný mesačne a neodrobí viac hodín, ako je jeho denný úväzok , príplatok za nadčas mu nepatrí.Iba príplatok za prácu vo sviatok.
    Súhlasím, ale v tom prípade nejde o prácu nadčas.

    ebeš je offline (nepripojený) ebeš

    ebeš
    Zita4
    Súhlasím, ale v tom prípade nejde o prácu nadčas.
    Zita4,priznám sa nerozumiem Tvojej odpovedi.
    Dám príklad.
    Som mesačne odmeňovaná.Mám osemhodinové pracovné zmeny, rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas.
    Pondelok bol sviatok. Ja som bola v práci.Odrobila som deväť hodín. Moje príplatky budú nasledujúce:
    9 hodín min.50% príplatok za prácu vo sviatok
    1 hodina min.25% príplatok za nadčas

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    ebeš
    Zita4,priznám sa nerozumiem Tvojej odpovedi.
    Dám príklad.
    Som mesačne odmeňovaná.Mám osemhodinové pracovné zmeny, rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas.
    Pondelok bol sviatok. Ja som bola v práci.Odrobila som deväť hodín. Moje príplatky budú nasledujúce:
    9 hodín min.50% príplatok za prácu vo sviatok
    1 hodina min.25% príplatok za nadčas
    Ja som reagovala na túto vetu:

    ebeš
    Ak je odmeňovaný mesačne a neodrobí viac hodín, ako je jeho denný úväzok , príplatok za nadčas mu nepatrí.

    aisa je offline (nepripojený) aisa

    aisa
    Zaklincujem to. Za 9 hodín dostaneš 50% príplatok za prácu vo sviatok. Nič viac. Si mesačne odmeňovaná, máš odpracované hodiny podľa fondu pracovného času. Nadčasy Ti môže nadriadený zohľadniť v odmenách.Dovi!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.