Zavrieť

Porady

zaplatenie dane z prijmu pri predaji nehnutelnosti v osobnom vlastnictve

Dobry den,
chcela by som predat druzstevny byt, ktory som nadobuda v roku 1995 najomnou zmluvou a mam v nom odvtedy aj trvaly pobyt. Byt presiel z druzstevneho vlastnictva do mojho osobneho vlastnictva v roku 2013 po splateni zostatkovej hodnoty bytu.
1. Podlieha v mojom pripade prijem z predaja nehnutelnosti plateniu dane z prijmu?
2 Kupujuci chce znizit cenu o 33 % s odovodnenim, ze dan z prijmu z nehnutelnosti namiesto mna zaplati on. Je to vobec mozne?
Za odpovede dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Svoju daňovú povinnosť musíš splniť ty sama.
    A neviem veru, prečo by si mu mala znižovať cenu o 33% - veď ty si od príjmu za predaj môžeš odpočítať aj výdavky, ktoré si mala - napr aj na rekonštrukciu, adm veci, ... a až z rozdielu platíš daň a následne ZP

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    kupujuci je "fajnsmeker" alebo "Kajsmetke" - alebo je to riadny "srandista"

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    V žiadnom prípade nepristúp na zníženie ceny ako Ti už napísala Katka a dmc je to riadny srandista. Ty si musíš zaplatiť daň a odvody z rozdielu predaj a - výdavky od r. 2013 -napr, rekonštrukcia ak nejaká prebehla, poplatky súvisiace s predajom.
    Tohto roku som sa už viackrát stretla s tým, že vychytralci ponúkajú napr. zapl. dane a úmyselne zamlčia zaplatenie odvodu tiež nie v nízkej sume.

    zaplatenie dane z prijmu pri predaji nehnutelnosti v osobnom vlastnictve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.