Zavrieť

Porady

problém s monitorom.

Monitor mi robí vlnky a neviem čo stym mam spraviť.
Grafika je nová tam problém asi nebude.
môže to byť tým že monitor je starý a má ešte staré vga pripojenie ? to znamena že ešte na konci som musel dať na vga pripojku tu srandu ktora stoho spravila dvi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ano cez vga sa moze vyskytnut vlnenie

    z vga analogoveho signalu cez (pasivnu) redukciu digitalny nespravis

    treba pc s monitorom prepojit kablom ktory prenesa digitalny signal (hdmi, dvi), ak ma monitor iba vga konektor tak mas smolu, mozes vyskusat iny kabel, alebo znizit rozlisenie
    Naposledy upravil mecky : 01.03.15 at 20:55

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    ano - moze - skus este vymenit kabel - pripadne pozri ci sa nenachadza v blizkosti el.zdroj. Ale urcite by som ten monitor vymenil - tvoje oci ti budu dakovat este 5 rokov.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Mne to robil ešte klasický CRT monitor, keď som vedľa neho dal ventilátor. Interferencia iného zdroja rušila obraz. Nemáš blízko monitora nejaký iný spotrebič (napr. s motorom)?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Je to tzv. moare, moire - príklad

    http://sk.wikipedia.org/wiki/Moar%C3...C3%BD_obraz%29
    spôsobený interferenciou analógového prenášaného signálu s iným - rušivým - signálom (napr. neodtienený dátový kábel, rušenie pravidelne pracujúcim el. zariadením).
    Odstránenie - použiť buď kvalitný kábel VGA, alebo iná možnosť (bolo spomínané) - miesto klasického VGA analógového prenosu obrazového signálu prejsť na digitálny (HDMI, DVI) - ak to GK podporuje a má na to konektory


    - a k tomu patričné káble.

    A bolo tiež spomínané - z analógového sa digitálny signál nedá "urobiť" - previesť redukciou.
    Ak nemáš vyššie uvedené výstupy, skús potom zmeniť vzorkovaciu frekvenciu GK na napr. 72Hz - mnohokrát toto tiež pomôže.

    problém s monitorom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.