Zavrieť

Porady

Ukončenie živnosti a TPP - daňové priznanie

Dobrý deň, v roku 2014 som v novembri ukončil živnosť a nastúpil na TPP. Z firmy, kde pracujem mi účtovníčka dala potvrdenie o zdaniteľných čiastkach, a mám si spraviť daňové priznanie. Ktorý druh podávam, ako zamestnanec A, alebo ako živnostník B? alebo sa všetko zráta do B priznania?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Všetko napíšeš do DP typ B. Príjem zo zamestnania , príjem zo živnosti ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stašek Na prvú stranu DP B uviesť DIČ, ktoré mi bolo pridelené (do 30.9.2014) alebo rodné číslo, nakoľko už nie som živnostník ale zamestnanec? Kartičku s DIČ som odovzdal na daňovom úrade.
    Tweety DIČ
    gabrielik Dobrý deň, ja by som sa tiež chcela spýtať... Živnostník ukončil živnosť v apríli 2014... Popri tom pracuje na TPP. Zo živnosti však nemal žiadny príjem, nemá žiadne neuhradené pohľadávky , nespotrebovvané zásoby nič... V r. 2014 mu bol len vrátený preplaatok z RZ zdr. poistenia /zrazený zráž. danou/ a on hradil uhradil zdr. poistenie vo výške 53€.... Musí dať DP typ B alebo stačí vypísať A zo závislej činnossti...Dakujem
      zbaliť

    Ukončenie živnosti a TPP - daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.