Zavrieť

Porady

Odhlásenie z VšZP

Zdravím

Moja známa platí mesačne zdravotné poistenie VšZP. Chce sa v júni 2006 odhlásiť z poisťovne, teda vrátiť kartu poistenca. Chcem sa Vás opýtať, keď sa znovu prihlási do poisťovne napr. začiatkom januára 2007, či bude musieť platiť doplatok VšZP za mesiace, keď bola odhalená z poisťovne.
<O:p
Mesačne platí 634,- Sk, ako dobrovoľne nezamestnaná.

Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
riso77
Zdravím

Moja známa platí mesačne zdravotné poistenie VšZP. Chce sa v júni 2006 odhlásiť z poisťovne, teda vrátiť kartu poistenca. Chcem sa Vás opýtať, keď sa znovu prihlási do poisťovne napr. začiatkom januára 2007, či bude musieť platiť doplatok VšZP za mesiace, keď bola odhalená z poisťovne.
<O:p
Mesačne platí 634,- Sk, ako dobrovoľne nezamestnaná.

Ďakujem
Ak vráti kartu poistenca ....potom ďaľej čo bude ak ochorie.?Podľa môjho názoru dobrovolne nezamestnaná osoba je povinná platiť do ZP , pretože nemá za ňu kto platiť ...štát to nebude .

Ak by toto chcela riešiť len kvôli vyhnutiu sa plateniu do ZP ....tak to sa jej nevyplatí a narátajú jej to spätne .

Z mojej strany toľko , možno ma niekto opraví .
Naposledy upravil Zita5 : 14.05.06 at 07:19

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí DanielaSL
riso77
Zdravím

Moja známa platí mesačne zdravotné poistenie VšZP. Chce sa v júni 2006 odhlásiť z poisťovne, teda vrátiť kartu poistenca. Chcem sa Vás opýtať, keď sa znovu prihlási do poisťovne napr. začiatkom januára 2007, či bude musieť platiť doplatok VšZP za mesiace, keď bola odhalená z poisťovne.
<O:p
Mesačne platí 634,- Sk, ako dobrovoľne nezamestnaná.

Ďakujem
Nemôže sa odhlásiť a nebyť nikde poistená. Zo zákona jej vyplýva povinnosť byť poistená a platiť si.

evina je offline (nepripojený) evina

evina
Zákon 580/2004 o zdravotnom poistení...§ 3
2) Povinne verejne zdravotne poistená je fyzická osoba, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky; ...


§ 4
Vznik verejného zdravotného poistenia
1/ Verejné zdravotné poistenie vzniká narodením, ak ide o fyzickú osobu s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky (§ 3 ods. 2).

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Viera123
Ja iba doplním, že zmeniť zdravotnú poisťovňu môže iba raz ročne, a to vždy najneskôr k 30.9. príslušného roka... Poistencom novej sa stáva od 1.1. do 31.12. nasledujúceho roka.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.