Zavrieť

Porady

Časové rozlíšenie rok 2014

Dobrý deň, keď som v priebehu roka časovo rozlišovala, napr. poistné za autá, môžem to už nechať tak a ostatné faktúry časovo nerozlišovať, alebo musím už všetky? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    V časopise Dane a účtovníctvo je pekná tabuľka
    len Nevýznamná suma každoročne sa opakujúca sa nemusí časovo rozlišovať
    Naposledy upravil EPk : 17.03.15 at 05:46

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    ja som rozlišovala všetky poistky na autá, údajne sa nerozlišovať majú len opakované položky (telefón a pod.) na konci roka.... (to nerozlišovanie sa týka vraj len mikro účt.jednotiek)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem, takže to môže byť tak ako to mám. Super
    evuš Ako MÚJ sa môžeš rozhodnúť, že takéto faktúry nebudeš rozlišovať, nie je to POVINNOSŤ
    Iwett Ďakujem, a to sa teda týka len faktúr na prelome roka. Napr. nájom, zaplatený v novembri, ktorý sa týka aj 2014 aj 2015 sa tiež nemusí rozlišovať, alebo musí?
      zbaliť

    harmonia je offline (nepripojený) harmonia

    harmonia
    Podla opatrenia MF: "V mikro uct. jednotkach nie je potrebne na ucte cas. rozlisenia uctovat nevyznamny a stale sa opakujuci uct. pripad, ktory sa tyka uctovania nakladov a vynosov medzi 2 uct. obdobiami, pricom nejde o uct. pripad tykajuci sa uctovania dotacii a emis. kvot.

    Vo velkych UJ a v malych UJ nie je potrebne casovo rozlisovat naklady a vynosy, ak ide o nevyznamny a stale sa opakujuci uct. pripad tykajuci sa cas. rozlisenia nakladov alebo vynosov posledneho a prveho mesiaca uct. obdobia."

    Podla mna teda musi ist o pravidelne uct. pripady, opakujuce sa ako napriklad tel. poplatky, a len na konci roka /co je medzi obdobim december a januar/ sa nemusia casovo rozlisovat, ale cela suma ide do r.2014, napriklad fa za telefon ak je fakturovana za obdobie od 15.12.2014 do 14.1.2015. Vtedy ide do nakladov r.2014.

    Chapem to spravne?
    nikula aj mňa to zaujíma, ako to je s tým časovým rozlíšením... napr. pri mobile.. fa. obdobie od 22.12.14 do 21.1.15 Náklad ktorého roka? MUJ

    Časové rozlíšenie rok 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.