Zavrieť

Porady

Príloha DP B

V r.2014 som platila len nedoplatok na ZP za r. 2013. Za r. 2014 , žiadne preddavky. Uvediem to na na r. 14 a na r.15 uvediem 0 , pri kontrole mi vyhodí
logické chyby, keď uvediem aj na r. 15 ten nedoplatok, tak kontrola je správna.
Uplatňujem výdavky %, pod tabuľkou č. 1 som uviedla i tento nedoplatok a pripo-
čítala ho k výdavkom na r.9 .Podľa poučenia na r. 15 nemá sa uvádzať nedoplatok
z ročného zúčtovania ZP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    presne rovnaký problém riešim aj ja.. Logicky na riadku 15 by nemalo odo mna vyžadovať uvedenie údaju, ak zaplatil len RZZP a nie preddavky . Vyplňujem len riadok 14, kedže zaplatil len RZZP a nič iné . Neakceptuje to na r. 15 ani nulu. Zrejme budem tú hlášku ignorovať. Logická chyba nebráni vytlačeniu ani odoslaniu .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka ak svieti len žltým, tak je to v poriadku, netreba to brať do úvahy - nehnevaj sa, ale program ako má vedieť, že si platila len RZZP?
    Len ťa upozorňuje, že v 99% prípadoch má byť na riadku uvedená nejaká suma, v tvojom prípade je to 0,-
    Betina2 iste nemôže to vedieť, ale v tom prípade nesmie ponúkať len povinnosť vyplniť aj riadok 15 a to inou ako nulovou sumou. A ak ho nevyplniš, hlási chybu. Keby dalo možnosť je to iné,ale on možnosť nedal, len zahlásil, že musíš vyplniť aj riadok 15 a hláška zmizne, len ak ho vyplníš sumou inou než nula
    , v tom vidím problém. Myslím, že oni nerátali s možnosťou, že človek zaplatí len RZZP a neplatí preddavky, to je podla mna chyba. A nulu neakceptuje, musí to byť iné číslo ako nula . Takáto kontrola podla mňa stojí za nič.
    kn-alka nie je to kontrola, je to PRIPOMIENKA - ak svieti žltým, môžeš kľudne podať - booože, mať tak tvoje problémy - ani neviem koľko DP som už podala so zažltnutým políčkom
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.