Zavrieť

Porady

RZD - daňový bonus - príjem pod 2112€/rok

Ahojte,

z-nec mal u nás príjem za 6 mesiacov 1 969,57€, 6 detí, na ktoré dostával daňový bonus. Príjem bol nižší ako 2 112,-€. Tým pádom mu nepatrí daňový bonus za celý rok - čo predstavuje 770,76€.

doplnené: Do júla bol na úrade práce. Prac. pomer začal u nás od začiatku júla.

Je môj postup správny? Vychádzal som zo stránky financnasprava.sk.

Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch je v prílohe.

Chcem si to potvrdiť, pretože z-nec bude určite hromžiť, že som mu nedal 770,76€.

Má ešte aj manželku na rodičovskom, ale NČZD na manželku mu nevyjde, pretože na dani z-nec zaplatil len 2,30, o sa mu vráti z jeho NČZD.

Ďakujem za pomoc.
Naposledy upravil Letko : 04.03.15 at 07:30
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Kde bol do júla ? Pracovný pomer za júl netrval celý mesiac, alebo tam bola nejaká PN-ka ?
Letko Do júla bol na úrade práce. Prac. pomer začal u nás od začiatku júla.
veronikasad Bola tam PN-ka ? Ak má plný úväzok, tak 6-násobok min.mzdy do konca roka mal byť dodržaný (alebo má hodinovú mzdu ? )
Letko Mal PN a mesačnú mzdu.
veronikasad Bohužial, nárok na doplatenie DB nemá. Vyplatený DB sa nevracia.
Katy a R môže byť rád, že si aspoň uplatňoval mesačne!
veronikasad Počas evidencie na UP nemal žiadny príjem z dohody?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nuž hromžiť môže ... ale nič s tým nenarobíš! - ak by mal odrobených celých 6 mesiacov, tak by mu ten DB vyšiel .
    Ešte by pomohla nejaká brigáda počas evidencie na UPSVaR - nebola?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad 6 mesiacov odrobených má, len v jednom bola PN-ka, tak pri min.mzde podmienku príjmu nesplnil.

    Zaujímavá situácia by ale mohla nastať pri hodinovej mzde, kedy by pri niektorých mesiacoch limit nemusel byť splnený z titulu fondu prac.času, aj keby boli celé mesiace odpracované. Ako by sa to riešilo vtedy ?
    Letko V 2 bola PN.
    Katy a R veronika - nechcela som rovno napísať, že sám si je na vine , lebo ochorel (to sa nedá dopredu vedieť) ... tak "všímavejší" zamestnávateľ by to mohol riešiť odmenou (lebo fakt je to škoda - a hlavne pri toľkých deťoch).
    Samozrejme v prvom rade zamestnanec by si to mal ustriehnuť..
    veronikasad Katy, súhlasím. A čo povieš na tú hodinovú mzdu, keby limit príjmu nebol splnený z toho dôvodu, ako by sa to riešilo ?
    Katy a R no myslím, že limit nepustí ... aj keď teoreticky by to aj mohlo byť OK ??? (ja s týmto nerobím - a nepoznám konkrétny podobný prípad)
    veronikasad v praxi som sa s tým nestretla, to ma len napadlo pri zadaní tejto témy, lebo rozdiel príjmu do nároku je dosť tesný a pri hodinovej min. mzde by sa to (s tesnejším výsledkom) mohlo stať tiež.
    Letko Nie, žiaľ nebola.
    veronikasad Nárok na doplatenie nemá, keby sa to bolo riešilo v decembri, možno by ste sa dohodli na nejakej odmene ... Teraz by som do opravy miezd roku 2014 a prehladu na DU už nešla ...
      zbaliť

    RZD - daňový bonus - príjem pod 2112€/rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.