Zavrieť

Porady

Jednoduché účtovníctvo a platobný terminál

Ahojte, chcem sa informovať, ako mám v jednoduchom účtovníctve účtovať príjem cez terminál - keďže tržba je v jeden deň a príjem na účet v iný, pričom JÚ v peňažnom denníku nepozná časové rozlíšenie nákladov... Dať to nejako cez priebežné položky alebo ako?
A tiež je problém v tom, že spoločnosť od ktorej máme terminál nám na účet posiela príjem zrazený o ich províziu, takže ani prijatá suma na účet nesedí so sumou z dennej uzávierky. Ked som tam volala, tak mi sľúbili, že mi pošlú nejaký výpis, kde bude suma mesačného príjmu a suma, ktorú si zrazili - len výpis ešte nemám v rukách.
Za radu vopred ďakujem.
veronikasad V ktorej banke máte účet ? Mám klienta s účtom v Raiffeisen Banka, kde z popisu platby je zrejmá aj celková suma (bez poplatkov). Tá sa dá odkontrolovať na celkovú tržbu. Účtujem cez priebežné položky.
lia301 terminál máme od spoločnosti Wordline a peniaze chodia na VÚB - ale tam príde len suma bez ich provízie, žiadny ďalší údaj v pohyboch na účte ani vo výpise účtu nie je
A ešte k tým priebežným položkám - uvediem na príklade: celková denná tržba 100 eur - cez účet 50 eur. Takže 50 eur z hotovosti pôjde rovno do tržby a 50 eur na priebežnú položku. Keď prídu peniaze na účet - tak pôjde 50 eur na priebežnú položku aj do tržby? Správne to chápem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Učtujem v JU v programe alfa plus - od nich som dostala nasledovné usmernenie podľa ktorého učtujem platbu kartou.

    Tržba : 100 € z toho platba kartou 50 €

    Pokladňa :
    Tržba z ERP celková PPD sa zaučtuje sa do hotovosti 100 €, zaradenú do POZD.
    Platba cez posterminál - VPD sa zaučtuje do hotovosti- 50 € - priebežné položky.

    Banka
    Avízo - platba na účet - posterminál - príjem banka- 50 € - priebežné položky.
    Avízo - provízia zaplatená za platbu kartou - výdavok banka- 3 €- služby - členenie provízia PT.

    Jednoduché účtovníctvo a platobný terminál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.