Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia v DP typu A

Poraďte mi, prosím: ZD podľa §5 = 3695,48. Na r. 44 ZD pre uplatnenie zam. prémie uvediem sumu ZD podľa §5, alebo 3658,08 (=12-násobok min. mzdy). Spĺňa všetky podmienky priznania prémie na 11 mesiacov. Takže v r. 46 uvediem: NčZD - ktorá suma (ZD podľa §5 alebo 3658,08)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    uvedieš 3658,08 € výpočet zam.prémie r.2014 http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...87519884,d.d24
    na účely výpočtu zam.prémie sa použije základ dane, ktorý by dosiahol zamestnanec za 12 mesiacov pri mesačnej minim. mzde
    Naposledy upravil katka 23 : 04.03.15 at 16:54
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SzabM Ak tomu dobre rozumiem, tak na r. 44 uvediem sumu 3658,08; zam. prémiu na r. 46 vypočítam takto: 3803,33-3658,08=145,25x11mesiacov/12 x 19% = 25,30 - je to správne?
    SzabM Prosím, potvrďte, ak je to správne, aby som mohla dokončiť DP. Ďakujem
    katka 23 správne
    SzabM Katka, hlavne ten riadok 44 ma zaujímal - zam. prémiu totiž robím iba prvýkrát a mám s ňou problém. Ale veľmi si mi pomohla, ďakujem Ti a prajem príjemný zvyšok večera. SzabM
      zbaliť

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    ja mam podobný problém. Zamestnaneckú prémiu robím prvý krát a neviem si rady.
    r36 =3654,84
    r37=3803,33
    r41=3654,84
    r42=0
    r44=3658,08
    r45=7 ( toľko trval prac.pomer, 5 mesiacov evidencia na UP )
    r46= 16,10
    keď to však takto vyplním tak mi zostávajú vysvietené riadok č.41 s chybou a núti ma dať tam 0, je to v poriadku ?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    katka 23 v poriadku , vysvetlenie k riadku 41 je v poučení na vyplnenie DP
    AdrianaA k r.41 som nenašla v poučení vysvetlenie. Nechápem prečo má byť riadok 41 0.
    katka 23 VI. ODDIEL - VÝPOČET DANE
    Riadok 36 – vypočíta sa základ dane podľa § 5 zákona.
    Riadok 37 – uvádza sa suma nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, ktorá sa môže
    vypočítať v XII. ODDIELe daňového priznania typ A. Na výpočet nezdaniteľnej časti základu
    dane na daňovníka sa môže použiť pomôcka, ktorá je súčasťou poučenia na vyplnenie
    daňového priznania typ A.
    Upozornenie: Ak daňovníkovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu, na riadku 37 sa
    uvedie nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka, riadky 38, 39, 40 a 41 sa nevypĺňajú
    a na riadku 42 a 43 sa vyplní 0 (nula).
    AdrianaA Ani ma nenapadlo to hľadať tu. riadok 37 mi bol jasný. Vďaka. Veľmi si mi pomohla.
    katka 23 tie poučenia a zákony treba niekedy "vedieť čítať" a niekedy to už ani nepáli tak ako má, čím viac študuješ tým menej vieš
    AdrianaA asi tak, pred pár rokmi som robila aj fyzické, tak som to vyplňovala v podstate automaticky až po riadky ZP. Takže som začala čítať až tam. Dnes je to cez e-dane lepšie,lebo ťa upozorní na chybu. Ale zase v inom zložitejšie. Musíme sledovať nezdaniteľú časť v nadväznosti na príjem, posudzovať zamestnanevkú prémiu, pribudla progresívna daň a tento rok odpočítateľná položka na zdravotné. Skrátka guláš . Robím podvojné a mzdy a FO len občas, lebo fakt už nestíham sledovať zmeny, novinky, zmeny noviniek ....
      zbaliť

    Zamestnanecká prémia v DP typu A

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.