Zavrieť

Porady

Aký je správny postup pri odvolaní z funkcie pred nástupom na MD?

Chcela by som sa spýtať, či mi neviete poradiť ohľadom odvolania z funkcie. Pracujem ako predavačka na dobu neurčitú. Takisto vykonávam aj vedúcu zmeny vymenovacím dekrétom o vykonávaní tejto funkcie a tiež na dobu neurčitú. Dnes ma moja nadriadená (vedúca prevádzky) donútila podpísať odvolanie z funkcie nakoľko mi "vysvetlila", že počas mojej materskej dovolenky nemôžu nikoho iného vymenovať do tejto funkcie. Takže tu sa mi naskytá otázka, či jej postup bol správny a vrámci zákona. Žiaľ v tomto sa nevyznám, preto prosím o radu. Ďakujem za kadú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nebolo to práve najsprávnejšie. Podpísala si aj dodatok k PZ? Ale podpisom si vlastne súhlasila s odvolaním.
    katkaottka Áno súhlasila, síce pod nátlakom ale súhlasila. Žiaľ ona sa o to snažila už dlhšiu dobu. Iný dodatok mi nedala. Pracovné miesto mi zostáva, len funkciu mi odobrala. Len, žiaľ zaráža m
    a postup, ktorý zvolila a že to spravila pri mojom nástupe na MD.

    Aký je správny postup pri odvolaní z funkcie pred nástupom na MD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.