Zavrieť

Porady

Bezhotovostné platby

Chcela by som sa opýtať na bezhotovstné platby. Firma nemá registračnú pokladnicu a v minulom roku prijala platbu v hotovosti cez príjmový pokladničný doklad v hodnote 4900 eur. Musím to oznámiť daňovému úradu? Na akom tlačive?

A druhá otázka. Môže prijať za 1 rok od toho istého podnikateľa v hotovosti aj viac ako 5000 eur? Napr. ked 1 faktura bola vystavena na 3300 a druha faktura na 4000 eur. Pričom bolo to na základe uplne inej zákazky? Samozrejme sa bavíme len o službách.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Kristina27
    spočítavajú sa, a pozor aj na prípad, keby bola DFa na 7000, celá sa musí realizovať bezhotovostne, nemôže sa 2000 v hot. a 5000 prevodom
    ak platby nevyplývaju z jedného právneho vzťahu tak sa nespočítavajú
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kristina27 áno tak som to myslela
    DAPORA Úprimne, nepochopil som význam komentára od avalik, keďže to už povedané bolo. Podľa mňa ste dali skvelý postreh Kristína27
    avalik DAPORA, každý má právo pridať svoju odpoveď ... Kristína27 uviedla len "spočítavajú sa" a to nie je správna odpoveď na druhú otázku zadávateľky
      zbaliť

    DAPORA je offline (nepripojený) DAPORA

    DAPORA
    Dobrý deň, evidentne platba nebola v rozpore so zákonom o obmedzení platieb v hotovosti a ak prijatá platba nebola v rozpore so zákonom o ERP tak ja osobne nevidím dôvod ju nahlasovať komukoľvek.

    K druhej otázke, v prvom rade chcem povedať: pozor na zmeny! nemám všetky novinky naštudované, ale denne počúvame v správach, že treba ERP ďalším a ďalším podnikateľom, po druhé áno môže prijať ak nevyplývajú z jedného právneho vzťahu. Ak by vyplývali z jedného, tak sa sumy spočítavajú.

    Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

    Kristina27
    spočítavajú sa, a pozor aj na prípad, keby bola DFa na 7000, celá sa musí realizovať bezhotovostne, nemôže sa 2000 v hot. a 5000 prevodom

    Bezhotovostné platby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.