Zavrieť

Porady

Nadviazanie na účtovanie účtov zmestnanci 331 verzus 366 záväzky spoločnosti voči spoločníkom

Prosím Vás preberám účtovníctvo a obratovú predvahu kde sú mzdy účtované ako= spoločníci, mzda nebola účtovaná cez účet 331 (Zamestnanci) ale cez 366 ako závazok spoločnosti voči spoločnikom.

Ja si chcem urobiť nový platový dektér zamestnaca, ktorý už od 2/2015 bude sám, no účtovala by som ho ako 331.
Je v tom rozdiel-boli zamestnaci, i keď to takto účtovala predošlá účtovníčka?

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DAPORA je offline (nepripojený) DAPORA

    DAPORA
    Dobrý deň,

    ak sa jedná o obyčajného zamestnanca tak sa hrubé príjmy účtujú v prospech účtu 331, ak o zamestnanca, ktorý je zároveň spoločníkom, komandistom, členom družstva tak v prospech účtu 366. Nepoznám Váš prípad, ale ak by bolo na mne, nepozeral by som ako to robili predo mnou, robil by som to tak, aby som to mal v prvom rade správne ja.
    maped Ďakujem pekne za reakciu. Ja účtujem všetkých ako zamestnancov, tak aj jeho budem účtovať ako zamestnanca cez účet 331. Mal pravidelný príjem a riadne sa za neho platili odvody.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    .Na 331 účtujeme zamestnancov. Ak boli spoločníkmi, účtovala nesprávne.
    Naposledy upravil Tweety : 06.03.15 at 18:59
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Tweety boli spoločníci, no pracovali na pravidelný príjem a boli riadne zaregistrovaní a taktiež sa riadne za nich platili odvody.
    Tweety to nevadí, ale je treba účtovať cez 366, vid postupy účtovania
    maped ja čo mám spoločníkov- sú zaregistrovaní, riadne sa evidujú ako zamestnanci aj sa tak účtujú na 331?
    Tweety aj tak
    maped Tweety, ja som mu dala podpísať pracovnú zmluvu od prihlásenia do SP čo som našla (nemal žiadnu PZ) a nový platový dekrét a začnem si ho evidovať ako zamestnanca, s druhým spoločníkom už ukončili spoločenstvo. Bude to ok? Vďaka
    Tweety ak už nie sú spoločníci, tak 331
      zbaliť

    Nadviazanie na účtovanie účtov zmestnanci 331 verzus 366 záväzky spoločnosti voči spoločníkom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.