Zavrieť

Porady

DoVP alebo brigáda?

<TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">Prosím ďalšie rady od Porady. Mám 16 ročného syna a začína si sám napĺňať svoje sny. Učí sa za kuchára a v tomto odbore má možnosť aj získať nejakú tú korunku (dotácie z mamičkinej kasy sú nepostačujúce). A samozrejme nehovoríme o získaní profesionálnej zručnosti (školská prax mu asi nepostačuje a sám sa snaží rozširovať svoje obzory a schopnosti). Aká forma zmluvy je výhodnejšia? Samozrejme nechcem ukrátiť ani potenciálneho zamestnávateľa, nakoľko sa už nejaký ten pátek poznáme. Ja som spokojná, že mám synátora v dobrých rukách a oni, nakoľko ho poznajú od malička, chcú mu ten vstup do sveta zárobkového umožniť.

</TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
</TD></TR></TBODY></TABLE>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">Prosím ďalšie rady od Porady. Mám 16 ročného syna a začína si sám napĺňať svoje sny. Učí sa za kuchára a v tomto odbore má možnosť aj získať nejakú tú korunku (dotácie z mamičkinej kasy sú nepostačujúce). A samozrejme nehovoríme o získaní profesionálnej zručnosti (školská prax mu asi nepostačuje a sám sa snaží rozširovať svoje obzory a schopnosti). Aká forma zmluvy je výhodnejšia? Samozrejme nechcem ukrátiť ani potenciálneho zamestnávateľa, nakoľko sa už nejaký ten pátek poznáme. Ja som spokojná, že mám synátora v dobrých rukách a oni, nakoľko ho poznajú od malička, chcú mu ten vstup do sveta zárobkového umožniť.



    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">


    </TD></TR></TBODY></TABLE>
    DOBPŠ ak má štatút študenta .

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    willma
    <table id="HB_Mail_Container" unselectable="on" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" height="100%" width="100%"><tbody><tr unselectable="on" width="100%" height="100%"><td id="HB_Focus_Element" unselectable="off" background="" height="250" valign="top" width="100%">Prosím ďalšie rady od Porady. Mám 16 ročného syna a začína si sám napĺňať svoje sny. Učí sa za kuchára a v tomto odbore má možnosť aj získať nejakú tú korunku (dotácie z mamičkinej kasy sú nepostačujúce). A samozrejme nehovoríme o získaní profesionálnej zručnosti (školská prax mu asi nepostačuje a sám sa snaží rozširovať svoje obzory a schopnosti). Aká forma zmluvy je výhodnejšia? Samozrejme nechcem ukrátiť ani potenciálneho zamestnávateľa, nakoľko sa už nejaký ten pátek poznáme. Ja som spokojná, že mám synátora v dobrých rukách a oni, nakoľko ho poznajú od malička, chcú mu ten vstup do sveta zárobkového umožniť.

    </td></tr><tr unselectable="on" hb_tag="1"><td style="font-size: 1pt;" unselectable="on" height="1">
    </td></tr></tbody></table>
    Jednoznačne dohoda o brigádnickej činnosti študenta. Potrebuje len potvrdenie o návšteve školy odovzdať zamestnávateľovi a ak bude pracovať len u jedného zamestnávateľa, tak nech podpíše vyhlásenie a nebudú mu mzdu zdaňovať ak nepresiahne 7568,-. Odvody zaňho platiť nebudú, len na úrazové poistenie, čo je málinko.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    willma
    To vyhlásenie je o tom, že nemá inú brigádu? Inak Ď.
    Nie, je to vyhlásenie že nikde inde nepodpísal nárok na nezdaniteľnú čiastku a žiada týmto zamestnávateľa o tento nárok. Nerob si starosti, to len treba povedať na mzdovej účtárni nech mu dajú to vyhlásenie podpísať. To je tlačivko...

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Vyhlásenie je tlačivo na zdanenie príjmov fyzických osôb podľa zákona č.595/2003. V ňom si pracovník môže uplatniť odpočitateľnú položku , daňový bonus a zároveň vyhlasuje , že si neuplatňuje toto u iného zamestnávateľa resp. nie je poberateľom dôchodku.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
    DanielaSĽ
    Vyhlásenie je tlačivo na zdanenie príjmov fyzických osôb podľa zákona č.595/2003. V ňom si pracovník môže uplatniť odpočitateľnú položku , daňový bonus a zároveň vyhlasuje , že si neuplatňuje toto u iného zamestnávateľa resp. nie je poberateľom dôchodku.
    Šak bych mu ja dala daňového bonusu potom by bol hneď aj poberateľom dôchodku :p Ale inak vážne: vďaka za rady a dúfam, že majú nejakú mzdárku.
    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
    </TD></TR></TBODY></TABLE>

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
    Šak bych mu ja dala daňového bonusu potom by bol hneď aj poberateľom dôchodku :p Ale inak vážne: vďaka za rady a dúfam, že majú nejakú mzdárku.

    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">

    </TD></TR></TBODY></TABLE>
    No, nie je mzdárka ako mzdárka, ale schopná mzdárka, to už je niečo.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    willma
    To vyhlásenie je o tom, že nemá inú brigádu? Inak Ď.
    toto je to tlačivo, ak podpíše že inde nepracuje, môžeš mu uplatniť nezdaniteľnú čiastku.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
    sway
    toto je to tlačivo, ak podpíše že inde nepracuje, môžeš mu uplatniť nezdaniteľnú čiastku.
    jéééj to poznám. Ale praktická poznámka: keďže má taký vek ako má nepodpisuje to náhodou zákonný zástupca? To akože ja.
    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
    </TD></TR></TBODY></TABLE>

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
    jéééj to poznám. Ale praktická poznámka: keďže má taký vek ako má nepodpisuje to náhodou zákonný zástupca? To akože ja.

    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">


    </TD></TR></TBODY></TABLE>


    Podľa §11 ZP je spôsobilý už od 15.rokov.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    willma
    <table id="HB_Mail_Container" unselectable="on" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" height="100%" width="100%"><tbody><tr unselectable="on" width="100%" height="100%"><td id="HB_Focus_Element" unselectable="off" background="" height="250" valign="top" width="100%">
    jéééj to poznám............ </td></tr><tr unselectable="on" hb_tag="1"><td style="font-size: 1pt;" unselectable="on" height="1">
    </td></tr></tbody></table>
    bohovské :p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    willma
    Opäť a znova vďaka.
    Rada som pomohla, už ostáva synovi iba pacovať, pacovať.( nie je to preklep).

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" width="100%" UNSELECTABLE="on"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
    sway
    bohovské :p
    no čo? čo? len som zistila, že v podstate niekedy ani neviem v tej kope tlačív, čo sa zvyknú podpisovať u zamestnávateľa (ale aj kdekade inde) ako sa vlastne ktoré volá. (síce občas zabudnem ako sa volám aj ja sama, v tom neustálom pracovnom aj domácom vyťažení.)
    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
    </TD></TR></TBODY></TABLE>

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" width="100%" UNSELECTABLE="on"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
    Tweety
    Rada som pomohla, už ostáva synovi iba pacovať, pacovať.( nie je to preklep).
    Chlapec pracuje rád, hlavne keď vie za čo. Ale kto z nás nie, za tejto podmienky. A pacuje kuchár, ktorý to má na starosti, ale keďže bude robiť sám nevyhne sa ani tomu. Inak hlavná náplň práce - dobroty na grile- mňam a že mu to ide...
    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">
    </TD></TR></TBODY></TABLE>

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    willma
    <TABLE id=HB_Mail_Container height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNSELECTABLE="on"><TBODY><TR height="100%" UNSELECTABLE="on" width="100%"><TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNSELECTABLE="off">
    Chlapec pracuje rád, hlavne keď vie za čo. Ale kto z nás nie, za tejto podmienky. A pacuje kuchár, ktorý to má na starosti, ale keďže bude robiť sám nevyhne sa ani tomu. Inak hlavná náplň práce - dobroty na grile- mňam a že mu to ide...
    </TD></TR><TR UNSELECTABLE="on" hb_tag="1"><TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNSELECTABLE="on">

    </TD></TR></TBODY></TABLE>

    To sa niekto má.:p

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    No holt kto umí umí. Fuj idem sa (ho) chváliť,ale keď mu ten elán vydrží, už teraz má isté tri zamestnania - takže si len vybrať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.