Zavrieť

Porady

vyradenie auta, zostatkova cena, prip.resp.odpoc.plozka

Prosim o pomoc, nakolko nemam moc skusenosti. Auto kupene v 10/2010, predane v 6/2014. Obst.cena 20 000. Danove odpisy 2010 az 2013 po 5000, cize danovo odpisane. V prvom roku bol rozdiel mezdi danovymi a uctovnymi odpismi odpoc.polozkou vo vyske 5000 DO-1250 UO, teda 3750 eur.Teraz som ho vyradila v 6/2014. Uplatnila som si uctovny odpis 1-6/2014 2500. Rozdiel celkovej uctovnej a danovej zostatkovej ceny je 2500eur. Predala som auto za 1000+200dph. Cize 2500 eur rozdiel medzi UZC a DZC bude odpocitatelna polozka v priznani 2014? Uvazujem spravne? Treba niekde zohladnit este rozdiel medzi predajnou cenou a zostatkovou cenou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    áno, je to položka zvyšujúca ZD. účtovná zostatková hodnota pri predaji 1250 zvyšuje ZD (riadok 180) a 2500 EUR zvýši základ dane cez riadok 150 - rozdiel odpisov. Spolu 3750 ktoré boli uplatnené skôr (v roku 2010). Predajná cena nemá na túto úpravu vplyv.
    juriz dakujem za radu a Vas cas.

    vyradenie auta, zostatkova cena, prip.resp.odpoc.plozka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.