Zavrieť

Porady

DPFO2014-odvody (príloha)

Prosím vás, ako mám uviesť v DPFO za 2014 v prílohe r.14. SZČO zaplatil odvody do ZP za r.2014 v sume 788eur + nejaký doplatok v 01/14 98eur a prišiel mu preplatok v 08/14 100eur (neviem sa po 4hod. dopátrať ako to v ZP vypočítali) ale odvody (ZP) odpočítam od príjmov 788+98=886eur a preplatok 100eur je teda už zdanený. v prílohe do r.14 sa majú uvádzať preddavky s nedoplatkami, čiže logicky mi vychádza tých 886eur a v r.15 (za zdaňovacie obdobie) čiže bez nedopl. 788eur?
Naposledy upravil mmonika82 : 08.03.15 at 14:16
3 komentárov     zbaliť
veronikasad preplatok je z RUUP za rok 2013 ? V 01/14 platil preddavky za 12/13 ?
mmonika82 on platí polročne preddavky, takže sa mu roky neprelínajú. rok 2014 ma zaplatený správne (mal zvýšený vymeriavací základ) doplatok mu najskôr povedali, že má doplatiť,lebo mu zle vypočítali za 2013 a v 2014 mu vrátili preplatok
veronikasad RUUP=RZZP (preklep)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    DPFO2014-odvody (príloha)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.