Zavrieť

Porady

Elektronická registračná pokladňa

Ahojte poraďáci, som živnostník, vediem účtovníctvo pre niekoľko firiem. Za vykonané práce vystavujem fa, platby zväčša cez BÚ, niekedy sa pritrafí aj hotovosť. Skutočne musím mať od 01.01.2015 ERP? - SK NACE 69.20 ale nie som auditor ani daňový poradca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janiely je offline (nepripojený) janiely

    účtovníčka janiely
    Ano ak by sa pritrafila platba v hotovosti, ak nie,elektr. registr. Pokladnicu netreba. A plati to od 1.4.2015
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Centík Ale veď je to choré! a tebe janiely ďakujem za odpoveď
    kn-alka čo je choré? .... jednoducho ak máš príjmy v hotovosti, musíš mať ERP, alebo virtuálnu registračnú pokladňu
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...racna-pokladni
    Centík Veď mám iba 4 hotovostné fa za rok (á 50,0 Eur za kvartál) a toľko cavikov okolo toho. Tebe to pripadá normálne?
    kn-alka aktivuj si virtuálnu pokladnicu - internet máš, keďže na poradu chodíš, tak 4x ročne môžeš ťuknúť aj na stránku DÚ
    Centík Nehnevaj sa, ja to nemyslím osobne, veď tých 50 éčiek môžem hodiť aj cez účet. Ale podľa mňa je to zbytočná buzerácia. Veď na tom internete som dosť - zdrav.poisťovne,soc.poisťovňa,DDS,finančná správa - všetko iné heslá, iné kódy, raz nejde niektorá ZP, raz SP,potom finančná správa - majú odstávku a stále sa vraciam iba k rozrobenej robote, veď to musíš poznať.A k tomu ešte virtuálna pokladňa? A fakt neide iba o tie 4 platby. Môže ich byť aj viac, to je jedno. Ale aby človek zvyšok života presedel pri internete?
    kn-alka ... buď rád, že je to zadarmo, ERP je omnoho drahšia vecička
    Centík ok, iba ma to s... Pripadám sa ako ovca, ktorá ide na porážku a ani nezabľačí
      zbaliť

    Elektronická registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.