Zavrieť

Porady

Preddavky na dan v uctovnej zavierke

Preddavky na dan som uctoval pocas roka 341/221, dan k uhrade som zauctoval na 591/341. V uctovnej zavierke mam ale na 591 iba tu dan ktoru mame uhradit do 31.3. je to tak dobre?
Naposledy upravil zabradlie : 09.03.15 at 09:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    zabradlie preklep, opacne 341/221. preddavky sme platili

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    preddavky 341/221
    daňová povinnosť 591/341
    zostatok na účte 341 je DPPO k úhrade do 31.3. tak ako píšeš.
    Preddavky dáš aj do DP DPPO, aj tam budeš mať daň - nedoplatok splatný do 31.3. - nedoplatok v DPPO sa ti musí zhodovať s účtovníctvom - zostatok účtu 341.
    (nie vždy sa musí zhodovať, sú aj špecifické prípady, ale verím, že sa ťa netýkajú)
    Naposledy upravil KEJKA : 09.03.15 at 11:11 Dôvod: hádam zrozumiteľnejšie napísané.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zabradlie Tomuto rozumiem, to aj tak mam. Pytam sa v uctovnej zavierke, predtym vykaz ziskov a strat bude mat na ucte iba dan splatnu k 31.3.? Tie preddavky nepreuctovavam na 591?
    zabradlie na riadku 36 je ucet 591. tam budem mat iba dan, ktoru teraz douhradime? Preddavky tam nemam preuctovat na 591?
    KEJKA ved to ti nemôže sedieť, ak si účtoval podľa zadania
    dan k uhrade som zauctoval na 591/341
    tak potom 341 máš nulový zostatok, a čo som ja písala? prečítaj si to viackrát, kým sa začneš znova pýtať.
      zbaliť

    Preddavky na dan v uctovnej zavierke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.