Zavrieť

Porady

výdavky pri prenájme nehnuteľnosti.

Zdravím, chcela by som sa opýtať, či je možné si uplatniť výdavky na prenájom nehnuteľností, keď ako živnostník mám v prenájme nehnuteľnosť a polovicu priestorov prenajmem druhému živnostníkovi (takže ju užívame spoločne). Príjmy z prenájmu zaraďujem do §6 ods. 3, nakoľko nemám živnosť na prenájom a poskytujem priestory so základnými službami. Majiteľ nehnuteľnosti fakturuje celý prenájom aj so základnými službami mne, pričom je tam oddelene uvedená suma za nájom a zvlášť suma za teplo. Elektrická energia sa fakturuje samostatne. Ja fakturujem polovicu z tejto sumy môjmu podnájomcovi. Môžem si uplatniť v daňovom priznaní výdavky na prenájom tak, že rozdelím celé výdavky na polovicu a každú polovicu výdavkov zaradím tak, že jedna bude vo výdavkoch zo živnosti a druhá vo výdavkoch z prenájmu (samozrejme alikvotne vypočítaná po odpočítaní položky na oslobodenie-500€)? Alebo si môžem uplatniť iba polovicu výdavkov z tepla a elektrickej energie? Alebo si môžem dať do výdavkov elektrickú energiu celú s tým, že ju nebudem mať vo výdavkoch zo živnosti? Upravené a rozdelené by to bolo aj v daňovej evidencii.
Môže patriť do preukázateľných výdavkov aj nájom, keďže dávam do podnájmu prenajaté priestory?
Naposledy upravil giza25 : 10.03.15 at 14:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    výdavky pri prenájme nehnuteľnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.