Zavrieť

Porady

Ak si členovia výboru spoločenstva vyplatili v januári jednorázovú odmenu je to príjem podľa§5?

Páni si vyplatili odmenu a nemajú ani dohodu ani inú zmluvu, tak to vidím podľa zákona na §5. Teraz zdaním zrážkovou daňou a odvediem štátu. Je to všetko takto vyrovnané, alebo máme ešte nejaké povinnosti v súvislosti s tou jednorázovou odmenou okrem ? Neviem posúdiť ZP alebo SP, nevenujem sa závislej činnosti. Ak spoločenstvo nemá registráciu v ZP ani v SP, tak asi nemusia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Petra, je to podľa paragrafu §5 ako závislá činnosť, a treba registrácie a odvody a zrážka dane ako každý iný príjem zo závislej činnosti. A pre SP je to nepravidelný príjem.

    mackoivan je offline (nepripojený) mackoivan

    mackoivan
    ale , ale peter Pán - istotne si aj ty členom toho spoločenstva- chodíš na zhromaženia? Pýtaš sa akou formou si vyplatili náhrady čí "odmeny" Vyplatili si veľa? Sú predseda a rada SVB podvodníci, alebo pracujú v prospech vlastníkov bytov, čiže aj teba? Zástupcovia SVB nie sú jeho zamestnanci - netreba im žiadne zmluvy alebo dohody o vykonaní práce- čítal si vašu zmluvu SVB?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    PETRPAN1 A tebe sa čo stalo?
    mackoivan a tebe čo urobili tí páni? (rada a predseda)--- ako do hory voláš....
    PETRPAN1 A prečo by mi mali niečo urobiť, som účtovníčka, dali si odmenu, nemám s tým skúsenosť, tak som pýtala radu na porade. Do nijakej hory nevolám.
    mackoivan vieš- niekde tu na Porade je pravidlo- "Buďte priateľský"
    Ty si začala oslovením orgánov SVB "páni" ak by si sa vžila do ich pocitov vedela by si, že to môžu brať ako urážku- Zodpovednosť za zákonnosť pri výplate odmien nesie SVB nie ty, len ak by ťa to v tomto prípade nejako zaväzovala zmluva, ktorú máš s SVB. Ak si vyplatili odmeny mali by odviesť aj odvody do SP, ale mohli to urobiť aj tak, že by to podložili blokmi za benzín, faktúrami za telefón, či internet- potom je to bez odvodov a je to na predsedovi ako si to odkontroluje.
    PETRPAN1 Ale choď, prečo by traja postarší páni brali urážku ak ich oslovím Páni. Bežne tak oslovujem aj ostatných klientov aj mladých a ver mi, že nikto nemá s tým problém. Možno ti vadilo spojenie slovo páni a odmena.

    A ďakujem za radu.
      zbaliť

    Ak si členovia výboru spoločenstva vyplatili v januári jednorázovú odmenu je to príjem podľa§5?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.