Zavrieť

Porady

Treba priložiť geometrický plán?

Idem si zriadiť prechod cez susedný pozemok dohodou o zriadení vecného bremena. Vecné bremeno bude na celej existujúcej parcele, čo je napísané aj v zmluve, že bremeno bude v celej dlžke a šírke pozemku. Je v tomto prípade potrebný ako príloha geometrický plán lebo nie? A aké prílohy ešte treba dať k návrhu na vklad? treba aj listy vlastníctva a ak áno tak LV povinného aj oprávneného?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pomoconline lenže v tej zmluve je už priamo v zmluve písané, že je určený rozsah kade vecné bremeno prechádza, takže pravdepodobne nie cez celú parcelu ale ako sa určilo v GP. tu by bolo bremeno cez celý pozemok a počula som aj tak že treba vždy a aj tak, že ak ide cez parcelu ktorá je už evidovaná v katastri tak netreba
    misoft Text zmluvy (vzoru) predsa nebudeš opisovať od slova do slova - niečo predsa prispôsobíš svojim potrebám... (preto je to VZOR).
    pomoconline áno , to chápem, tá zmluva je už napísaná, len neviem či bude potrebný pre kataster aj geometrický plán. lebo ako som písala vyššie, mám informáciu že treba vždy predložiť a aj že ak pôjde cez celú parcelu ktorá je už evidovaná v katastri-teda sa nebude ohraničovať kade prechod povedie, tak netreba
    Chobot Geometrický plán netreba. GP sa dáva len vtedy, ak sa niečo robí s parcelami - napr. delia, zlučujú, menia sa hranice pozemkov a pod. Ak dávaš ťarchu iba na jestvujúcu parcelu, tak stačí dohoda o zriadení vecného bremena.
      zbaliť

    Treba priložiť geometrický plán?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.