Zavrieť

Porady

Daňová evidencia - preplatok z energie

pekný deň Vám. Vediem daňovú evidenciu. Za rok 2013 som mal preplatok z elektrárni. Čo s tým? Dám to do daňovej evidencie ako príjem? Kde mám uviesť ten príjem v daňovom priznaní? (FO typ B). ĎAKUJEM PEKNE
Naposledy upravil Jan Hrach : 10.03.15 at 14:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vyúčtovanie spotreby el.energie - preplatok - účtuješ ako storno výdavkov. (výdaj s mínusovým znamienkom), ktoré zvyšuje základ dane.
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jan Hrach Neviem, či ma pani na daňovom správne pochopila, ale ona mi vravela, že preplatok (ja prevádzkujem živnosť v prenajatých priestoroch mesta) mám dať do DP typ B Vl. oddiel - riadok 10 - príjmy z prenájmu nehnuteľnosti. PROSÍM, upresnite mi to. Srdečná vďaka
    veronikasad Prepáč, nerozumiem ti.
    Jan Hrach som szčo prevádzkujem živnosť na kozmetické služby. Som v prenajatých priestoroch, ktoré patria mestu. Elektrárne účtujú spotrebu a vyúčtovanie mne. Toto som povedal pani na finančnej správne a poradila mi to, čo som písal vyššie, že mám dať preplatok do vyššie spomínaného oddielu.
    veronikasad Nie som daňový poradca, ako účtovníčke mi to príde blbosť ...
    misoft Nuž ale potom je to divné.... ty predsa nemáš vlastné priestory. Takže neprenajímaš priestory - si nájomník....
    Jan Hrach Ďakujem pekne, tak to spravím tak ako si spomínala, čiže storno výdavkov, vďaka.
    Jan Hrach Áno, ja som nájomník, tiež mi to príde divné, tak preto túto tému tu rozoberám.
    veronikasad Skús napísať dotaz, pýtaj sa len na spôsob zaúčtovania. Myslím, že to že si v prenajatých priestoroch, pokial zmluva s EZ je na tvoje meno, nemá žiadny vplyv na to, aby si preplatok zahrňal do príjmov z prenájmu - navyše keď ty nie si prenajímatel.
    marjankaj No ktovie ako to formuloval otázku pracovníčke DU. Alebo upratovačke?
    misoft Janko: ja by som to skôr videl v VI. tab.1 riad.6 - energie predsa nie sú tvojim podnikaním ani živnosťou. Z riad. 10 - to by si musel tie priestory vlastniť (pozn.12!)
    Jan Hrach Určite to budem riešiť cez storno výdavku. A možno, marjankaj, tá pani bola ozaj upratovačka, tak mi to tak krásne vysypala. Práve preto, že mi to hneď bolo čudné, tak som situáciu opísal dva krát a pani povedala to, čo povedala - NEZMYSEL:-)
    marjankaj A preto si to treba pýtať od nich písomne.
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Možno ma opravia. Ale preplatok predsa nie je príjem. Je to vrátenie sumy, ktorá bola zaplatená navyše. A keďže sa jedná o poplatky za energie - tie sa platia s DPH.
    Tie peniaze, ktoré si zaplatil elektrárňam, si dostal už zdanené (daň z príjmu).
    Naposledy upravil misoft : 10.03.15 at 15:16
    misoft Len poznámka: píše, že je FO! Je možno SZČO.

    DAPORA je offline (nepripojený) DAPORA

    DAPORA
    súhlasím s veronikasad, storno výdavkov by malo byť správne

    Daňová evidencia - preplatok z energie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.