Zavrieť

Porady

preplatok el. energie

Neviete prosím Vás ako zaúčtujem preplatok z elektrickej energie? deo ktorého stlpca v JÚ? Došlá faktúra je ako dobropis s minusami -4256,52 DPH -808,70 a celkom -5056,22.
A pomerné odpočítanie dane pri prenájme nehnuteľností platí aj na tento preplatok???
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    preplatok z EE účtujem v JÚ mínusovou položkou - režijné výdaje členenie elektrická energia.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Díky a ešte neviem v ktorom roku to mám zaúčtovať, lebo fakt. prišla18.12.06 a na tom lístku od preplatku je platnosť do 26.01.2006 ale v hlavičke hore je adresa, nieaké číslo a dátum 27.12.2006. Lenže my sme ten preplatok prebrali na 02.01.2007.
    A dobre to je že som ten dobropéis dala s minusom do faktúr?
    a prečo aj v denníku je to s mínusom.Dakujem.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    monyka
    Díky a ešte neviem v ktorom roku to mám zaúčtovať, lebo fakt. prišla18.12.06 a na tom lístku od preplatku je platnosť do 26.01.2006 ale v hlavičke hore je adresa, nieaké číslo a dátum 27.12.2006. Lenže my sme ten preplatok prebrali na 02.01.2007.
    A dobre to je že som ten dobropéis dala s minusom do faktúr?
    a prečo aj v denníku je to s mínusom.Dakujem.
    Zaúčtuješ to v roku kedy ti nabehnú peniaze. Do knihy záväzkov s mínusom zaeviduješ v roku 2006, lebo si to obdržala v roku 2006.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Preplatok zaúčtuješ na základe dokladu v deň ktorý je uvedený na doklade,t.z.2.1.07.V denníku by si to mala mať mínusom v nákladoch a v prev.režii.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    A ešte mám problém v tom že v závezkoch to mám rozpísané tak ako je na fakture 4.256,52, DPH 808,70 a spolu 5.065,22 a kedže sme dostali 5.065 mám tam rozdiel v DPH ako to mám zaúčtovať v hotovosti? kedže nám akoby nedali 0,22 halierov...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Zaúčtovať to môžeš takto:
    základ.....................DPH
    0% +0,22
    19% -4256,52....-808,70

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Ďakujem, a môžem takto účtovať všetky rozdiely, keď mi chodia stále také faktúry s rozdielnou DPH. Myslím tým že fo faktúre je viac a zaplatíme menej alebo vo fakúre je menej a zaplatíme viac. V ktorom stlpci sa mi objaví potom tých 0,22 halierov v tomto mojom prípade?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    monyka
    Ďakujem, a môžem takto účtovať všetky rozdiely, keď mi chodia stále také faktúry s rozdielnou DPH. ÁNO.
    Myslím tým že fo faktúre je viac a zaplatíme menej alebo vo fakúre je menej a zaplatíme viac. V ktorom stlpci sa mi objaví potom tých 0,22 halierov v tomto mojom prípade? V stĺpci prev.réžia-elektr. energia.
    Odpoveď v citáte. monyka, veď si to vyskúšaj zaúčtovať.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Akurat teraz som s adoslala k tomu zauctovaniu preplatku el. energie, dala som to do prevádzkovej s minusom, ako ste mi poradili, ale ono mi ten preplatok pripočítalo k zostatku pokladnice, nie odpočítalo..
    Neviem čo s tým..

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    monyka
    Akurat teraz som s adoslala k tomu zauctovaniu preplatku el. energie, dala som to do prevádzkovej s minusom, ako ste mi poradili, ale ono mi ten preplatok pripočítalo k zostatku pokladnice, nie odpočítalo..
    Neviem čo s tým..
    Veď keď si obdržala preplatok, tak sa Ti zvýšil stav peňazí v pokladni. Podľa mňa je to dobre.

    zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

    zuzanask
    AKo sa mam vysporiadat s preplatkom el. energie. Prislo mi vyuctovanie kde je uvedeny preplatok, no nie je tam uvedena cena bez Dph, DPh iba celkova suma preplatku. mam si tu dph vypocitat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.