Zavrieť

Porady

zamestnávateľ odmietol dať bývalým zamestnancom potvrd.o zdaniteľnej mzde

ešte som sa s tým počas mojej praxe nestretla ale bývalý zamestnávateľ odmietol vytlačiť zamestnancom potvrdenia o zdaniteľných príjmoch za rok 2014 neberie telefony a doslova sa ľuďom smeje do očí, čo teraz má daňový úrad nejaké možnosti "pritlačiť "zamestnávateľa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    ihneď túto skutočnosť nahlásiť na DÚ.

    zamestnanci nech písomne vyzvú zam-ľa, aby im poslal potvrdenia s upozornením, že v prípade odmietnutia vystavenia potvrdenia, ktoré mal zam-ľ povinnosť odoslať do dnes, 10.3.2015 zamestnancom, túto skutočnosť nahlásia na DÚ podľa sídla zam-ľa. Každopádne nech to pošlú doporučene, aby mali o tom doklad.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    racham mi sme takéto veci čo sa týka zamestnancov hlásili na inšpektorát práce a ten potom dá lehotu zamestnávateľovi aby to vystavil
    kn-alka tiež sa prikláňam skôr k tomu inšpektorátu práce, alebo podať podnet na obe inštitúcie

    ale ešte by som počkala do piatka, ak zamestnávateľ vystavil potvrdenia toho 10.03 a posielal doporučene, do piatka by ich mali dostať, ak nie - nahlásiť
    mzdarka renca len aby kým sa rozhýbe Inšpektorát práce nebolo po 31.3.2015. Každopádne by som to riešila aj s DÚ.
    racham no to hej každopadne to treba riešiť urgentne. ja mám skúsenosť že na daňovom úrade majú pomalšie vedenie ako na inšpektoráte práce.
      zbaliť

    zamestnávateľ odmietol dať bývalým zamestnancom potvrd.o zdaniteľnej mzde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.