Zavrieť

Porady

Ako opraviť Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň?

Za január 2015 sme podali nulový Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň a dnes som zistila, že sme pri výpočte urobili chybu a vyšla daň 5€. Je mi jasné, že treba podať opravný Prehľad a daň odviesť, len neviem presne ako to správne uviesť do opravného prehľadu.

Na riadku 1 bola nula, tam by som mala uviesť tú správnu s dátumom keď bola mzda vyplatená, aj keď vtedy daň nebola odpočítaná?
A následne riadok 8, kde uvediem sumu 5€ a dať tam dátum reálneho odvodu dane teraz, alebo tam nechať nulu k reálnemu dátumu, keďže odvedená daň nebola a odviesť to spolu s februárovou daňou a sumu 5€ uviesť potom na riadok 3 v prehľade za február?

Vopred ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Na prvej strane zaškrtneš druh prehladu "opravný" a druhú stranu vypíšeš správne.
    V r.8 uveď dátum zaplatenia dane. Nedoporučujem platiť spolu s preddavkami za febuár, na každý mesiac sa používa samostatný VS, kde okrem druhu platby uvádzaš aj obdobie, za ktoré preddavky platíš.
    jenny5 Ďakujem Veronika :-))
    veronikasad Ešte nezabudni doplniť na prvej strane dátum zistenia skutočnosti na podanie opravného prehladu

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    - správne, podáš opravný prehľad.
    - dátum by som dala ten, kedy si prišla na skutočnosť, že treba opraviť daňovú povinnosť
    - riadok 8 - myslíš správne
    - odviesť zvlášť ako január. v žiadnom prípade spolu s februárovou daňou. Variabilný symbol bude iný predsa.
    jenny5 Ďakujem Renca:-))
    mzdarka renca vďačne

    Ako opraviť Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.