Zavrieť

Porady

Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň

Prosím o radu, bývalá kolegyňa zle vyplnila štvrťročný prehlad za I. aj II. štvrťrok. Ako mám postupovať??? Mám urobiť opravné prehľady?

Ďakujem za pomoc.

Peťa B.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    Zdravím Vás poraďáci,
    môžem prosím do Prehľadu o zraz.a odved.preddavkoch, riadok 8 zrážková daň - môžem túto zrážk.daň započítať s daňovým bonusom,takže mi vjde daň na úhradu 0 (odvodova povinnosť)? (zamestnanci majú nízke mzdy, daň vychádza cca 2-4 Eurá, mínus daňový bonus, a ktomu zrážk. daň 9 EUR)

    Ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    tibor1000 Pozri príspevok
    Zdravím Vás poraďáci,
    môžem prosím do Prehľadu o zraz.a odved.preddavkoch, riadok 8 zrážková daň - môžem túto zrážk.daň započítať s daňovým bonusom,takže mi vjde daň na úhradu 0 (odvodova povinnosť)? (zamestnanci majú nízke mzdy, daň vychádza cca 2-4 Eurá, mínus daňový bonus, a ktomu zrážk. daň 9 EUR)

    Ďakujem

    Áno, môžeš započítať (v.r.9 sa o tom píše).

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    Ešte prosím - zrážková daň ,ktorú strhneme zamestnancom za 9/2009,ale v "Prehľade" to uvedieme až do mesiaca 10/2009,teda do 15.10.2009,keď bude zrážková daň odvedená.. (?)
    teda v prehľade za 3. Q konkretne v 9/2009 zražk.daň za 9/2009 ale neuvidim,všakže?
    Ďakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    tibor1000 Pozri príspevok
    Ešte prosím - zrážková daň ,ktorú strhneme zamestnancom za 9/2009,ale v "Prehľade" to uvedieme až do mesiaca 10/2009,teda do 15.10.2009,keď bude zrážková daň odvedená.. (?)
    teda v prehľade za 3. Q konkretne v 9/2009 zražk.daň za 9/2009 ale neuvidim,všakže?
    Ďakujem

    Nie je podstatné, za ktorý mesiac bola daň zrazená, ale kedy bola mzda / odmena vyplatená a tým zároveň daň zrazená. Napr. dátum výplaty za 9/09 = 5.10.09 = dátum zrážky dane = v prehľade októbrový stĺpec. . Táto daň je splatná do 15.11.09.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pozrite si prílohu k vyplneniu prehľadu tu:


    http://www.porada.sk/1167292-post450.html

    podľa prílohy sú dve možnosti vyplnenia.
    Naposledy upravil Paula : 04.10.09 at 15:50 Dôvod: gramat. oprava

    bazilika je offline (nepripojený) bazilika

    bazilika
    ...je potrebné podať opravné prehľady, lebo koncoročné hlásenie nebude sedieť s podanými prehľadmi...

    Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

    Ivuchak
    Daňový úrad nám poslal na základe štvrťročného prehľadu preplatok na účet a až potom som zistila , že som mala v prehľade chybu - vykázala som 0,50 € ako uhradené, aj ked nebolo, čiže ak podám opravné, budem " dlžná " DÚ 0,50€. Mám čí nemám podať? Ako sa mohlo stať, že pustili úhradu...Ďakujem za názor.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ak to bola daň, ktorú ste mali skutočne uhradiť a neuhradili ste ju, tak ja by som ju hneď uhradila a nepodávala opravný prehľad. Ale ak sa tam 0,50 € vôbec nemalo objaviť, tak to treba opraviť.

    eekk je offline (nepripojený) eekk

    eekk
    chcem sa spytat, som tu novy...mam problem, ma sa podavat prehlad o zrazenych preddavkoch aj ked je stale nulovy??

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Lepšie je dať opravné hneď ako prídeš na chybu. Keď správcovi dane nesúhlasí ročný prehľad so štvrťročnými, vyzve ťa, aby si chybu opravila. Je to bez pokuty, takže v pohode:)))

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    eekk Pozri príspevok
    chcem sa spytat, som tu novy...mam problem, ma sa podavat prehlad o zrazenych preddavkoch aj ked je stale nulovy??
    Ak je zamestnávateľ registrovaný ako platca dane zo závisl.činnosti,je povinný podávať aj nulové prehľady.
    Monika Kováčová
    vikinka Pozri príspevok
    Ak je zamestnávateľ registrovaný ako platca dane zo závisl.činnosti,je povinný podávať aj nulové prehľady.
    doplním: Podmienka na podávanie prehľadov je, že zamestnávateľ v sledovanom štvrťroku vyplácal príjmy zo závislej činnosti. Bez ohľadu na to, či daň bola alebo nebola zrazená z takéhoto príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.