Zavrieť

Porady

Štvrťročný výkaz preddavkov dane zo závislej činnosti

Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, idem vypisovať Prehľad o zrazených a odved.preddavkoch, zoberú mi aj z internetu, ked vyplním na stránke drsr? Je tam viac tých prehľadov myslím, že vypisujem ten najnovší od 1.1.2007, ale nejako sa v tom nevyznám, vytlačila som si poučenie, na druhej strane do r. 1 píšem dátumy výplat a sumu 0, lebo má min.mzdu a preddavky neplatí. r. 4 tiež nuly, r. 10 a 11 nuly, neviem či mám uviesť nuly aj v ostatných riadkoch alebo len v tých čo som napísala, mohol by mi niekto poradiť? ďakujem moc
Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

mzdarka renca Pozri príspevok
ďakujéééééééééééém, ten druhý je konc ako ja vtedy
Renča a dnes by určite postačil aj tentoj
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

a potom do riadku C dám sumu mínusom, aby to sedelo?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

jozka56 Pozri príspevok
Renča a dnes by určite postačil aj tentoj
ako vieš? ......... vyplaty sú už poslané na účty, tak sa môžem vyplazovať
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

adriana126 Pozri príspevok
a potom do riadku C dám sumu mínusom, aby to sedelo?


Áno, mínusom .
0 0
adriana126 adriana126

adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

Ďakujem za pomoc
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

ondrejvla Pozri príspevok
Evi ďakujem, ja som už poslala tú žiadosť, tak teraz čakám, že dostane firma pokutu za to, že žiadala preúčtovať na preddavkovú daň uhradenú zrážkovú daň a navyše symbolom paušálnej dane... Ale výzvu mám odloženú a taktiež kópiu štvrťročného prehľadu za I.štvrťrok 2009.
Ondrejvia, zaujímalo by ma, ako to všetko celé dopadlo, to s tou 2944... Neskúsil by si sa obrátiť na Vašu metodičku dane zo závislej činnosti ... ? U nás sú super ..., viem, že takéto " výzvy" nenechávajú bez povšimnutia a plne stoja na Tvojej strane, ak máš pravdu.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Paula Pozri príspevok
Vyplatené a zrazené v apríli je splatné do 15.5. Nepoznám Tvoj program, vždy Ti zrážkovú daň dáva do toho istého mesiaca ako daň preddavkovú?

Zrážková daň je súčasťou Prehľadu od 1.1.2007 a na začiatku bolo vydané usmernenie, ktoré pripúšťalo dve možnosti vyplnenia prehľadu. Ak napr. bola mzda/odmena za január vyplatená a teda daň zrazená vo februári, bolo možné túto daň zahrnúť alebo do januárového stĺpca, alebo do februárového stĺpca (postup po celé zdaň obdobie rovnaký) To ale nič nemení na termíne splatnosti zrážkovej dane.
Aj sa som sa už stretla s týmto usmerenením, resp. pokynom. Nebola by si taká dobrá a uviedla by si naňho priamo link, resp. jeho číslo.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Žiaľ, nedarí sa mi to vyhľadať . Pripol to kedysi dávno niekto z poraďákov, neuložila som si, nevytlačila som si.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Paula Pozri príspevok
Žiaľ, nedarí sa mi to vyhľadať . Pripol to kedysi dávno niekto z poraďákov, neuložila som si, nevytlačila som si.
Ja to stiahnuté mám dňa 25.4.2007 z Porady. Je to zrejme interný oznam pre pracoviská DÚ. Mám taký dojem, že na stránke DRSR to ani nikdy nebolo.
_________________
Katija
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Chcela by som týmto poďakovať Katiji za jej príspevok. Veľmi to oceňujem, ale keďže nemôžem pridať bodík .. tak aspoň takto.

Zároveň ma dosť mrzí, že sa Paule nepodarilo nájsť predmetné usmernenie. Viem po rozhovore so správkyňou dane, že akceptujú uvádzanie tejto zrážkovej dane ( ak ide o celý hospodársky rok) .... teda presne tak uvádza vo svojom príspevku:

Citujem: Ak napr. bola mzda/odmena za január vyplatená a teda daň zrazená vo februári, bolo možné túto daň zahrnúť alebo do januárového stĺpca, alebo do februárového stĺpca (postup po celé zdaň obdobie rovnaký) To ale nič nemení na termíne splatnosti zrážkovej dane

Ale aj tak vďaka obom za ich ochotu a hlavne pomoc.
0 0
j.u.l.i.a j.u.l.i.a

j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac
Dobrý deň,
práve riešim problém s uvádzaním zrážkovej dane do štvrťročného prehľadu za minulý rok. Do kalendárneho mesiaca január zadám do riadku 10 sumu dane, ktorá bola vypočítaná z decembrovej výplaty a bola uhradená aj zrazená 10.1.? Alebo tam zadám zrážkovú daň z januárovej výplaty ktorá bola odvedená až vo februári?
Vopred ďakujem za odpoveď.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

j.u.l.i.a Pozri príspevok
Dobrý deň,
práve riešim problém s uvádzaním zrážkovej dane do štvrťročného prehľadu za minulý rok. Do kalendárneho mesiaca január zadám do riadku 10 sumu dane, ktorá bola vypočítaná z decembrovej výplaty a bola uhradená aj zrazená 10.1.? Alebo tam zadám zrážkovú daň z januárovej výplaty ktorá bola odvedená až vo februári?
Vopred ďakujem za odpoveď.
Do kalendárneho mesiaca január píšeš ten prvý prípad, čiže zrážková daň z decembrovej výplaty zrazená a uhradená 10.1. To čo bolo vo februári, píšeš vo februári.
0 0
j.u.l.i.a j.u.l.i.a

j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac
ďakujem, to som si vydýchla. Už som bola z toho celá dopletená. Takže daň zadávam správnym spôsobom. Len problém je, že až za 3. a 4. Q. Za 1. a 2. Q bývalá účtovníčka zadávala zrážkovú daň podľa toho za ktorý mesiac bola vypočítaná. Teda do januára zadala daň, ktorá bola odvedená až 10.2.
Musím teraz podať opravné prehľady za 1. a 2. Q? Je za to nejaká pokuta?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

j.u.l.i.a Pozri príspevok
ďakujem, to som si vydýchla. Už som bola z toho celá dopletená. Takže daň zadávam správnym spôsobom. Len problém je, že až za 3. a 4. Q. Za 1. a 2. Q bývalá účtovníčka zadávala zrážkovú daň podľa toho za ktorý mesiac bola vypočítaná. Teda do januára zadala daň, ktorá bola odvedená až 10.2.
Musím teraz podať opravné prehľady za 1. a 2. Q? Je za to nejaká pokuta?
Pokuta za to nieje. Urob opravné výkazy. Opravné výkazy môžeš dávať pokiaľ neodovzdáš Hlásenie za r. 2009.
0 0
vm-stav vm-stav

vm-stav je offline (nepripojený) vm-stav

Potrebujem súrnu radu, možno to tu niekde je, ale nemám čas hľadať:
Podávam opravný prehľad za 3 Q na DU, kde v Olympe označím, že ide o opravný prehľad. Ďakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
vm-stav Pozri príspevok
Potrebujem súrnu radu, možno to tu niekde je, ale nemám čas hľadať:
Podávam opravný prehľad za 3 Q na DU, kde v Olympe označím, že ide o opravný prehľad. Ďakujem

mám obavu, že nezaklikneš......
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

radšej si to vypln na drsr, ale najprv sa musí dať otvoriť pretože majú nejakú technickú poruchu
Naposledy upravil 31Jankal : 11.01.10 at 11:10 Dôvod: doplnenie
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Ahoj, potrebujem poradiť lebo neviem ako daľej, za r. 2008 sme mali na dani preplatok, ten som si každý mesiac v r. 2009odpočítala v r. 2 prehladu, problém je v tom že k decembru mi tam zostal ešte preplatok vo výške viac ako 1.000 EUR. čo stým teraz nemožem ho prenášať do r.2010. mám napísať žiadosť na DU a vrátenie preplatku? a do kedy? ako mám dalej postupovať?ďakujem
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ja by som poslala žiadosť o vrátenie preplatku. Mne to sama poradila pani z DÚ, aby som to dlho neodrátavala.
0 0
gatab gatab

gatab je offline (nepripojený) gatab

Ale prosím Ťa, veď budeš robiť ročné hlásenie. V tomto prehľade Ti vznikne preplatok a vtedy požiadaš DÚ o vrátenie preplatku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať