Zavrieť

Porady

Štvrťročný výkaz preddavkov dane zo závislej činnosti

Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, idem vypisovať Prehľad o zrazených a odved.preddavkoch, zoberú mi aj z internetu, ked vyplním na stránke drsr? Je tam viac tých prehľadov myslím, že vypisujem ten najnovší od 1.1.2007, ale nejako sa v tom nevyznám, vytlačila som si poučenie, na druhej strane do r. 1 píšem dátumy výplat a sumu 0, lebo má min.mzdu a preddavky neplatí. r. 4 tiež nuly, r. 10 a 11 nuly, neviem či mám uviesť nuly aj v ostatných riadkoch alebo len v tých čo som napísala, mohol by mi niekto poradiť? ďakujem moc
Usporiadat
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

31Jankal Pozri príspevok
Už mám z toho priadny šalát, takže teraz ked mi vyskočila zrážková dan v prehlade v riadku 10 v poslednom stlpci dokedy to mám zaplatiť do 15.mája alebo 15.apríla? Dakujem
mzda za 03/2009: zrážková daň bude z nej zrazená a teda vyplatená napr. 15.04. , t.j. v deň výplaty a uvedie sa v prehľade v 2 štvrťroku a má byť zaplatená do 15.05.
toto už písala aj Paula aj renča
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

31Jankal Pozri príspevok
Už mám z toho priadny šalát, takže teraz ked mi vyskočila zrážková dan v prehlade v riadku 10 v poslednom stlpci dokedy to mám zaplatiť do 15.mája alebo 15.apríla? Dakujem

Vyplatené a zrazené v apríli je splatné do 15.5. Nepoznám Tvoj program, vždy Ti zrážkovú daň dáva do toho istého mesiaca ako daň preddavkovú?

Zrážková daň je súčasťou Prehľadu od 1.1.2007 a na začiatku bolo vydané usmernenie, ktoré pripúšťalo dve možnosti vyplnenia prehľadu. Ak napr. bola mzda/odmena za január vyplatená a teda daň zrazená vo februári, bolo možné túto daň zahrnúť alebo do januárového stĺpca, alebo do februárového stĺpca (postup po celé zdaň obdobie rovnaký) To ale nič nemení na termíne splatnosti zrážkovej dane.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Ja viem nehnevajte sa na mna.A v 11.riadku v poslednom stlpci posledný dátum odvodu dám aký? tam mi vyskakuje tá suma. V predošlých stlpcoch mám nulu tak tam nebudem písať ani dátum. Ale čo s tým posledným stlpcom?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dátumy sa píšu vždy podľa skutočnosti.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Takže podľa Vás by som mala dať do 11.riadku v poslednom stlpci tiež nulu, kedže to bude uhradené až do 15.5.2009 a prehľad sa podáva do 30.4.2009? Ale ak to uhradíme do 30.4.2009 tak ho tam zapíšem. Je to správne?
Naposledy upravil 31Jankal : 08.04.09 at 07:36
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

31Jankal Pozri príspevok
Takže podľa Vás by som mala dať do 11.riadku v poslednom stlpci tiež nulu, kedže to bude uhradené až do 15.5.2009 a prehľad sa podáva do 30.4.2009. Ale ak to uhradíme do 30.4.2009 tak ho tam zapíšem. Je to správne?

Bez ohľadu na to, dokedy sa dáva Prehľad.....ak bo bude mzda/odmena vyplatená v apríli, zapíš zrážku dane do 1. stĺpca 2.Q. Odvod dane zapíšeš do stĺpca toho mesiaca, v ktorom bude táto daň skutočne odvedená.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím ťa napíšeš mi to tak ako to mám urobiť v prehľade v ktorom riadku? ja viem že som otravná ale robím to prvýkrát a nechcem to urobiť zle.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
Prosím ťa napíšeš mi to tak ako to mám urobiť v prehľade v ktorom riadku? ja viem že som otravná ale robím to prvýkrát a nechcem to urobiť zle.
Skús si prečítať poučenie, tam to máš všetko pekne krásne uvedené.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Softvér mi dáva zrážkovú daň -12/2008 vyplatená 01/2009 do prehľadu v Sk, je to správne? Alebo má byť v €?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

heja3 Pozri príspevok
Softvér mi dáva zrážkovú daň -12/2008 vyplatená 01/2009 do prehľadu v Sk, je to správne? Alebo má byť v €?
podľa mňa v eurách, veď aj zrážková daň bola odvedená už v eurách, aj keď ešte vypočítaná v korunách. Mne to softy robia v eurách.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

mzdarka renca Pozri príspevok
podľa mňa v eurách, veď aj zrážková daň bola odvedená už v eurách, aj keď ešte vypočítaná v korunách. Mne to softy robia v eurách.
Ale ide o to, že sumy týkajúce sa roku 2008 sa uvádzajú vo výkazoch v Sk,
aj keď sa platili v €. Napr. aj daňové priznania sa robili v Sk a platila sa daň prepočítaná na €. Takže aj keď ti to softvér robí, môj nie, takže neviem stále, či je pravda, čo tvrdíš.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

heja3 Pozri príspevok
Ale ide o to, že sumy týkajúce sa roku 2008 sa uvádzajú vo výkazoch v Sk,
aj keď sa platili v €. Napr. aj daňové priznania sa robili v Sk a platila sa daň prepočítaná na €. Takže aj keď ti to softvér robí, môj nie, takže neviem stále, či je pravda, čo tvrdíš.


Je to správne tvrdenie od Renátky - v €. Neviem si ani predstaviť nové tlačivo kombinované v dvoch menách.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

heja3 Pozri príspevok
Ale ide o to, že sumy týkajúce sa roku 2008 sa uvádzajú vo výkazoch v Sk,
aj keď sa platili v €. Napr. aj daňové priznania sa robili v Sk a platila sa daň prepočítaná na €. Takže aj keď ti to softvér robí, môj nie, takže neviem stále, či je pravda, čo tvrdíš.
V štvrťročnom výkaze sa všetky sumy uvádzajú v €.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ináč išla som nakuknúť do poučenia na stránke www.drsr.sk - istota je istota, ale tlačivká na rok 2009 akosik nemajú...ešte neprešli do nového roku
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
na DÚ posielam prehľad za posledný kvartál, a ešte niečo k tomu? do akého dátumu? robím to prvý raz, vdaka
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

heja3 Pozri príspevok
Ale ide o to, že sumy týkajúce sa roku 2008 sa uvádzajú vo výkazoch v Sk,
aj keď sa platili v €. Napr. aj daňové priznania sa robili v Sk a platila sa daň prepočítaná na €. Takže aj keď ti to softvér robí, môj nie, takže neviem stále, či je pravda, čo tvrdíš.
tu prikladám link z MF SR a treba si prečítať aj poučenie

http://www.finance.gov.sk/Components...ocumentId=3386
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mirhu Pozri príspevok
na DÚ posielam prehľad za posledný kvartál, a ešte niečo k tomu? do akého dátumu? robím to prvý raz, vdaka
do konca nasledujúceho mesiaca po danom štvrťroku. Za 1.Q.2009 to znamená do 30.4.2009. Neposielaš nič iné, len samotný prehľad...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

evina Pozri príspevok
Ináč išla som nakuknúť do poučenia na stránke www.drsr.sk - istota je istota, ale tlačivká na rok 2009 akosik nemajú...ešte neprešli do nového roku


Neprešli veru a ja už túžim aj po novom Hlásení
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Paula Pozri príspevok
Neprešli veru a ja už túžim aj po novom Hlásení
Ja som našla len vzory a poučenia na stránke MF SR, prehľad som hodila do príspevku 257
0 0
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

evina Pozri príspevok
Ináč išla som nakuknúť do poučenia na stránke www.drsr.sk - istota je istota, ale tlačivká na rok 2009 akosik nemajú...ešte neprešli do nového roku
Pozri sa pozornejšie, nové prehľady aj s poučením už sú zverejnené na stránkach DRSR (Tlačivá - prehľady o zrazených a odvedených preddavkoch - na r. 2009 ).V prehľade na s.2 je uvedené, že sumy sa uvádzajú v eurách.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať