Zavrieť

Porady

PN -nedodržanie lehoty-3 dni

Prosím o radu, som tu nová : máme zamestnanca v inej firme na prac. zmluvu, kontrolou sme zistili, že nechodí do práce.Po tel.urgenciach na záznamník nám napísal sms-že je chorý. Ja som mu každý deň 2x nechala odkaz na mobile. Dnes 15.05.06 prišiel do firmy, mal vystavenú PN od 09.05.06. Nedodržal lehotu-doručenia PN do 3 dní. Neviem čo s tým ? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    daja4
    Prosím o radu, som tu nová : máme zamestnanca v inej firme na prac. zmluvu, kontrolou sme zistili, že nechodí do práce.Po tel.urgenciach na záznamník nám napísal sms-že je chorý. Ja som mu každý deň 2x nechala odkaz na mobile. Dnes 15.05.06 prišiel do firmy, mal vystavenú PN od 09.05.06. Nedodržal lehotu-doručenia PN do 3 dní. Neviem čo s tým ? Ďakujem.
    Je to ešte celkom v pohode, maximálne 10 kalendárnych dní mu preplatíte náhradu príjmu počas DPN, ak bude naďalej PN, odstúpite tlačivo do SP, tá potom bude hradiť nemocenské. Nikde v zákone nie je taká trojdňová povinnosť.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    daja4
    Prosím o radu, som tu nová : máme zamestnanca v inej firme na prac. zmluvu, kontrolou sme zistili, že nechodí do práce.Po tel.urgenciach na záznamník nám napísal sms-že je chorý. Ja som mu každý deň 2x nechala odkaz na mobile. Dnes 15.05.06 prišiel do firmy, mal vystavenú PN od 09.05.06. Nedodržal lehotu-doručenia PN do 3 dní. Neviem čo s tým ? Ďakujem.
    Lehota 3 dni je pre lekára na spätné vypísanie PN-ky, nie na doručenie PN zamestnávateľovi.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Hm, a čo taká kontrola doržiavania liečebného režimu pred doručením dokladu o PN? Je možná? Najmä ak zamestnanec až po urgenciách "prezradil", že je PN.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    endrju
    Hm, a čo taká kontrola doržiavania liečebného režimu pred doručením dokladu o PN? Je možná? Najmä ak zamestnanec až po urgenciách "prezradil", že je PN.
    Dodržiavanie liečebného režime je zakotvené priamo v ZP, teda páky na neporiadnikov stále sú.
    Hronská Iveta
    Za nedodržanie liečebného režimu mu naviac môžete aj krátiť náhradu mzdy počas PN.

    PN -nedodržanie lehoty-3 dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.