Zavrieť

Porady

DP typu B ak živnostník nepodnikal celý rok

Živnostník podnikal v r. 2014 len od 1.1.2014 do 18.1.2014, potom bol vedený na úr. práce. Živnosť má len prerušenú, nie ukončenú. DP aj výkaz podáme k obdobiu 1.1.-18.1.2014 (nie k 31.12., hoci cinnost len prerusil vsak?) A ako stopnem banku k tomu dátumu, ked napr. nakladova polozka za vedenie uctu je zuctovana bankou az k 31.1. a on skoncil 18.1. Dakujem
5 komentárov     zbaliť
marjankaj Do kedy má prerušenú živnosť: Mal v roku 2014 aj nejaké príjmy pohľadávky záväzky zásoby?
_Ajuska živnosť je prerušená až do juna 2015
_Ajuska nemal ziadne
marjankaj Ak nemal žiadne príjmy pohľadávky zásoby a záväzky, tak prečo potom podávaš daňové priznanie? Čo tam chceš vyplniť? Iba nuly?
_Ajuska myslela som, ze ked aj chvilku podnikal, ma povinnost podat DP, aj ked nulove... neviem, radsej dat, ako by ho mal niekto z danovakov niekedy obhanat.... Alebo netreba? ja neviem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    NIE

    DP podávate za CELÝ rok

    len vo výkazoch sa uvádza obdobie živnosti

    banku nestopneš, ale zúčtuješ všetky pohľadávky aj záväzky ako uhradené
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _Ajuska takze do DP uvediem datum 1.1.-31.12.2014 a do vykazu datum 1.1.2014-18.1.2014? spravne tomu rozumiem? dakujem
    kn-alka a už si sa aj pozrela na DP typ B??? kde tam vidíš dátumy? je tam len rok 2014 - nakoľko DP sa podáva za kalendárny rok, nie na dátumy

    a do výkazov vypisuješ mesiace, nie dátumy
    _Ajuska naozaj... zatial som to riesila len v hlave.
    Dakujem
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    U nás je zdaňovacím obdobím kalendárny rok . teraz podávaš DP za rok 2014.
    ...
    keďže nemal žiadne zdaniteľné príjmy (čo si doplnila) - tak načo rieši DP a aké výkazy? .... alebo je to inak?
    chceš robiť DP bez toho, aby si mrkla do zák o DzP? - a čítala si aspoň poučenie k DP?
    Naposledy upravil Katy a R : 12.03.15 at 17:48
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    _Ajuska takze netreba ani vykazy ani DP? preto som myslela, ze kolko razy DU chce aj nulove DP...
    Dakujem za odpoved.
    Katy a R naozaj celý rok nič nerobil, nemal žiadne príjmy? ak teda veľmi chce, môže napísať na DU Oznámenie - v znení napr: V roku 2014 som nemal žiadne zdaniteľné príjmy, preto nebudem podávať DP. s pozdravom česť práci ..... jožko Mrkvička
    _Ajuska ok, dakujem velmi pekne
      zbaliť

    DP typu B ak živnostník nepodnikal celý rok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.