Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky a finančný poradca

Ahojte chcem sa spýtať mám daňovníka ktorý v roku 2014 vykonával činnosť fin. poradcu mal pridelené dič, 4.12.2014 mu bola zrušená registrácia na DU príjmy z poradenstva mal 545 EUR ale mal aj príjmy zo zamestnania za celý rok 2014 cca 9717 EUR, zaplatené poistné 1302 a preddavky 876 EUR, vychádza mi že by mal zaplatiť daň cca 107 EUR. Hnevá sa, že prečo mu vyšla taká daň, keď mal príjmy z podnikania také malé??? no to sa asi každý podnikateľ hnevá... A chcem sa spýtať či si môže uplatniť výdavky percentom z príjmov 40% zo szčo? Nie som si istá či sa to môže aj pri tomto spôsobe vykonávania fin. poradenstva a či si to vôbec môže uplatniť, ked mal registráciu len do 4.12.2014. Veľmi vám ďakujem za každú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ale účtovníčka by takúto banalitu mala vedieť.....
    áno, môžeš použiť uplatnenie výdavkov 40% z príjmov, príjem patrí do § 6 ods. 2 písm. d ZDP
    kahu Ďakujem za odpoveď, vedela som že sa môžu uplatňovať percentá z príjmov, len som si nebola istá keď nevykonával živnosť celý rok.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    áno môžeš použiť k jeho príjmu 545,- € 40% - paušálne výdavky 218 € poprípade ak zaplatil aj odvod na ZP aj to môžeš z tej sumy odčítať
    kahu Ďakujem

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    a nie je to veľká daň ? mne vyšlo na r. 94, 96 suma 945,95
    r. 104 = 876 € a r. 109 daň na úhradu 69,95 €
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Nerozumiem, na čo sa pýtaš ...
    raya1 Veronika, kahu vo svojom zadaní písala, že jej vyšlo pre daňovníka zaplatiť 107 € daň....ja som vypočitala nižšiu
    kahu dobre ti to vyšlo, ja som tých 107 mala vypočítaných ešte bez uplatnenia - 40% paušálne výdavky z príjmov...
      zbaliť

    Paušálne výdavky a finančný poradca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.