Zavrieť

Porady

Ako podať DP ak bol zisk nulový?

Zdravím. Viem že tu je o tom písaného veľa, ale predsa sa musím takto opýtať. V minulom roku som mala ešte otvorenú živnosť, až do septembra. Zisky boli na nule keďže sa podnikanie nevydarilo a SZČO som bola už len na papieri. Popri tom som však od marca pracovala na TPP a popri tom nejaká brigáda, odtiaľ som dostala ročné zúčtovanie. Potrebovala by som poradiť, či a ako podať DP. Za každú radu budem veľmi vďačná, pretože ja som z týchto vecí jeleň. Ďakujem zatiaľ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Po správnosti by si mala podať DP typ B - tam uvádzaš všetky svoje zdaniteľné príjmy za rok 2014, v presnom členení
    Treba si pozrieť dobre poučenie k vyplneniu DP - aj viackrát prečítať - a určite to zvládneš. Je tam dobre postup napísany. Aj tu na porade nájdeš užitočné info. ak sa ti nechce nad tým kúmať (lebo za 5 minút to nespravíš) - tak si niekoho nájdi.
    Od zamestnávateľov si zrejme dostala len Potvrdenie o príjme . Zamestnávateľ robí ročné zučtovanie len "čistým" zamestnancom, ktorí o to požiadali do 15.2. Ty si mohla o to požiadať len v prípade, keby si nemala žiadny príjem ako szčo
    Domi62 Ďakujem. No najradšej by som bola ak by sa na to somnou niekto pozrel a pomohol by. Lenže prvá vec, že nikoho takého nepoznám a druhá vec, že som v zahraničí a na SK prídem až koncom mesiaca :-/

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak si v zahranici, je pre teba vyhodne dorucit na DU pisomne oznamenie o predlzeni lehoty na podanie DP do 30.6.2015. Potom si niekoho najdi, kto ti DP vypracuje.

    Ako podať DP ak bol zisk nulový?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.