Zavrieť

Porady

zaciname zamestnavat

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Nasa firma vznikla na konci minuleho roka a doteraz nezamestnavala ziadnych zamestnancov. Teraz ma v plane zobrat na vypomoc v programovani dohodarov. Na danovom urade sme ako zamestnavatel zaregistrovany uz od 1.4.2006. Chcem sa len poradit co vsetko obnasa urobenie dohod o vykonani prace. Docitala som sa, ze jedine poistenie, v pripade, ze su dohodari uz niekde zamestnani na trvaly PP, je urazove poistenie...
treba sa teda zaregistrovat v SP ako zamestnavatel...odovzdat teda tlacivo Registracia zamestnavatela...k tomu mam otazku..
Mam tlacivo vyhotovit dva krat..jedno sa necha v poistovni a druhe si zalozim ja?....alebo inak?
Neviem vyplnit OKEC...viem ze je to odvetvova klasifikacia ekonom. cinnosti...ale kde to najdem?
...dalej treba den pred vykonom cinnosti prihlasit aj zamestnanca...odovzdat teda tlacivo Registracia FO? A kde mam uviest ze ide len o urazove poistenie? Co konkretne si mam zalozit ja?
Musim urobit este nieco ine?...zatial tolko
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Maš registráciu na DU na platenie dane z príjmu FO? Nakoľko budú mať iný pr. pomer tak ti nepodpíšu Vyhlásenie k dani a teda im budeš musieť sťahovať aj daň z príjmu. Inak na SP je to tak ako uvádzaš, 2x aby ti jedno potvrdili a ostalo tebe. Potom keď budeš robiť registráciu tak deň vopred musíš nahlásiť na SP na RLFO. Tam neuvádzaš nič len hore napíš rukou že ide o DOVP. Riadne rukou to napíš. Potom ak budeš robiť mzdu tak urobiš mesačný výkaz a tam odvedieš O,8% úrazové poistenie. To OKEČ si nájdi tu v porade teraz sa robil vykaz na SP a je tam veľa odkazov na stránku kde si nájdeš OKEČ.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

OKEČ nájdeš tu:
http://www.statistics.sk/
Cez register organizácií zadaj IČO a tam máš OKEČ.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Ahojte, tá stránka sa nedá otvoriť. Aspoň mne. Vám ide?


...už ide...
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Dakujem OKEC mam.
Takze si zalozim potvrdeny RL zamestnavatela a potvrdeny RL FO. Potom samozrejme dohodu. No a ten vykaz urobim kedy, kedze dohoda je od 19.5. do 25.5? Po skonceni mesiaca? Alebo ked odvediem UP, teda ked vyplatim aj vyplatu?
Viem, ze plati povinnost
predkladať pobočke výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného ....
No ked vyplatim vyplatu uz 26.5......tak kedy musim odviest UP...kedze nejde o vyplaty miezd zamestnancom na prac. zmluvu, kedy by sa vyplacalo za maj az v juni...a vtedy by sa roil aj vykaz za maj...
ako je to pri dohodach?...prepacte som len uctovnicka nie mzdarka..
Naposledy upravil bui : 16.05.06 at 09:49
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

do DOVP by si mal napisať kedy bude vyplata mzdy po jej uskutocnení urobiš mesačný výkaz do SP a odvedieš úraz. poistenie a DU daň z príjmu. Zároveň urobiš odhlášku do SP. Nezabudni na daň ak má iný pr. pomer tak sa nahlas aj na DU za platcu dane z príjmu FO
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
A mozem poslat registracne listy zamestnavatela a zamestnanca aj postou? Asi nie, ze?..nebudem mat od SP potvrdenu kopiu.....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Niektoré pobočky vrátia potvrdenú priloženú kópiu zaslanú poštou.Istejšie je ísť osobne, ani doklad o doporučenej zásielke niekedy nepomôže dokázať, čo v obálke bolo.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
chcem sa este spytat, na to registr. liste zamestnanca ma byt dole aj jeho podpis? Su tam dve prazdne okienka...
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
potrebujem rychlo poradit, prosim....
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

bui
chcem sa este spytat, na to registr. liste zamestnanca ma byt dole aj jeho podpis? Su tam dve prazdne okienka...
Dáš tam pečiatku a podpis za firmu. Zamestnanec ti nepodpisuje registračný list. To druhé okienko je tam predpokladám pre SP aby si zaznačili dátum prijatia
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
a este nie som si ista v bode 10. je datum vzniku poistenia....tam ma byt co? Ked dohoda je od 19.5.?.....poistujem len urazove poistenie
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

bui
a este nie som si ista v bode 10. je datum vzniku poistenia....tam ma byt co? Ked dohoda je od 19.5.?.....poistujem len urazove poistenie
Tak tam dáš 19.5. vždy prvý deň poistenia,čiže nástupu do práce
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Dakujem. Dufam, ze som vyplnila ten spravny RL....RL zamestnanca...aj ked je dohodar student....
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

bui
Dakujem. Dufam, ze som vyplnila ten spravny RL....RL zamestnanca...aj ked je dohodar student....
Pre dohodárom aj interných zamestnancov sa vypisuje jeden RL, len napíš hore perom "dohoda" aby vedeli že sa jedná o dohodára
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
ano, ale existuje aj RL FO za ktoru plati stat...ale to je asi nieco ine....
.........pomylilo ma to, lebo za studentov plati stat..
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
a este jedno ma trapi..my sme este neboli ani registrovani ako zamestnavatel, tak som vyplnila aj RL zamestnavatela.....a teda neviem vyplnit na RL zamestnanca ICZ..to je ident. cislo zamestnavatela pridelene SP...co vraj sluzi ako VS k platbam poistneho...co teraz?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

bui
a este jedno ma trapi..my sme este neboli ani registrovani ako zamestnavatel, tak som vyplnila aj RL zamestnavatela.....a teda neviem vyplnit na RL zamestnanca ICZ..to je ident. cislo zamestnavatela pridelene SP...co vraj sluzi ako VS k platbam poistneho...co teraz?
čo ja viem tak RL FO je jeden a na nom vyznačíš akú osobu prihlasuješ

Najprv musí byť prihlásený zamestnávateľ,takže navrhujem ísť s RL zamestnávateľa aj zamestnanca do SP kde ti pri okienku najprv zaevidujú firmu pridelia IČZ a následne odovzdáš RL zamestnanca a dopíšeš tam IČZ. Alebo si to tam pani pri okienku dopíše sama
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
pozeram na stranke SP vzor odhlasenia zamestnanca....to tam staci vyplnit len meno a rod. cislo a ostatne udaje uz netreba? V SP to maju asi v pocitaci, ...len sa chcem uistit u tych kt. s tym maju skusenosti, aby nebolo zle ze som to ostatne nevyplnila.....
a ked dohoda konci 25.5.....musim zamestnanca odhlasit hned?...a aj sa odhlasit ako zamestnavatel, kedxze zamestnancov na trvaly PP nemame?..pozriem este na stranke SP, no zatial som to nenasla...
to bude o drzku stale sa prihlasovat a odhlasovat....a chodit osobne do SP..takych kratkodobych dohod budeme mat asi viac.. (
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

zamestnanca odhlasuješ na tom istom tlačive, ako ho prihlasuješ, opravte ma ak sa mýlim
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak odhlásiš posledného dohodára nemusíš nutne odhlasovať aj zamestnávateľa. V prípade, že nemáš momentálne zamestnancov, ale predpokladáš, že krátkom čase zase niekoho zamestnáš, budeš posielať do SP nulové výkazy.
V prípade časovej tiesne je možné prihlasovať a odhlasovať zamestnancov aj e-mailom alebo SMS-kou. Potom stačí do 3 dní doručiť na pobočku riadne tlačivo. Podrobnosti sú na www.socpoist.sk.
Pri dohodároch treba dať pozor aj na povinnosti voči Daňovému úradu v súvislosti so zrážkovou daňou pri príjmoch do 5.000 Sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať