Zavrieť

Porady

PRáCA v sobotu

Zdravím. Mám dve otázku, krore ma trápia.
1.Može zamestnávateľ vyložiť na nástenku zoznam pracovníkov, ktoré boli doplatené do minimálnej mzdy a koľko bol doplatený každý?
2.Riaditeľ núti nás chodiť do prace každú sobotu, musíme odpracovať minimálne 3 v mesiaci. Kto ma aspoň 2 je potrestaný zražkamy z premii aleo dostane výplatu v posledný deň v mesiaci. Za odpracovanú sobotu dostaneme 1 stravný lístok v cene 1.80 lebo v sobotu nevaria.Je to v poriadku?
Naposledy upravil anilah : 14.03.15 at 16:09
5 komentárov     zbaliť
veronikasad z akého dôvodu máte doplatky do min.mzdy ? Máte hodinovú alebo mesačnú mzdu ?
anilah mesačnú mzdu, a vysoké normy
veronikasad Mám to chápať ako nejakú "tabulu hanby" zamestnancov, ktorí v úkolovej mzde nezarobili ani minimálnu mzdu (teda neplnia normy?)
anilah asi takto...
veronikasad Výkon práce v sobotu máte zaplatený ako prácu nadčas, vrátane nadčasového príplatku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    1. Čo sa týka mzdy, zamestnávateľ aj zamestnanec spravidla býva viazaný mlčanlivosťou; a ak už nie, tie doplatky sú v podstate osobný údaj, ktorý ostatní zamestnanci fakt nepotrebujú vedieť, takže nepochybne boli porušené nielen zásady morálne, ale aj nejaký ten zákon
    2. Zamestnávateľ zrejme porušuje prinajmenšom ustanovenia o nepretržitom odpočinku v týždni
    § 93 http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2015-a.html#93 Nepretržitý odpočinok v týždni. A ak to máte ako nadčas (??) aj ďalšie
    § 97 http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2015-a.html#97 Práca nadčas
    3. Minimálna suma stravného na rok 2015 je 3,15 EUR, v tomto očividne porušuje zákon
    ...
    Určite by sa našlo na toho Vášho riaditeľa viac, popremýšľaj, čo s tým (je tu veľa podobných príspevkov aj rád; môžeš to skúsiť riešiť, čo sa týka štátnych inštitúcií, môžeš sa obrátiť na Inšpektorát práce; v každom prípade, ak sa čo i len trocha dá, odporučila by som ponechať túto firmu jej nevyhnutnému osudu a ísť ďalej)
    anilah Veľmi ďakujem za užitočnú odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.