Zavrieť

Porady

Čím kosiť záhradu 3500m2?

Jedná sa o rovinu, bez prekážok, sem tam nejaké nerovnosti terénu. Najbližšie 1-2 roky to chcem kosiť keď bude tráva vysoká 20-30cm, nebude potreba zberu. Na pozemok pribudne rodinný dom a ovocný sad, nejaká okrasná a úžitková záhrada, čiže bude o dosť členitejší a veľkú časť trávnika budem chcieť štandardne udržiavať (častejšie kosenie so zberom).
Neviem či zvoliť radšej výkonnú kosačku alebo slabý (čo najlacnejší) záhradný traktor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    ovecky

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Poviem Ti takto....

    Ja mám kosák, kosu, kosačku-krovinorez, kosačku-holiaci strojček a aj 4-kolesovú kosačku....
    Používam podľa účelu a aj podľa potreby - alebo naopak.

    ...a včul si vyber podľa svojich kritérii a mojej ponuky.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tannenkau a holiacim strojčekom trávu , či bradu ?
    (resp trávu na brade )

    PS
    " kosačku-krovinorez " to máš také ako vinohradníci ?

    Traktor a zvislú lištu ?
    buchač Holiaci strojček
    http://www.mountfield.sk/strunova-ko...107-d-1krv1051

    Krovinorez & kosačka
    http://www.mountfield.sk/krovinorez-...250-t-1krv2033
    pavol54 si bohatý keď sa zameriavaš na najdrahší sortiment aj v prípade akcií
    buchač Nie som natoľko bohatý, aby som kupoval lacné veci...

    Už pár rokov slúži krovinorez a dostáva solídne zabrať.
    pavol54 ja len toľko že som kúpil značku bez akcie o 30% lacnejšiu pri ekvi parametroch
    lacotinka No nekúp to za 263 evri !

    No nekúpim
    gand Aha. Zabudol som dodať že nemam na to kosenie 7 dní v týždni a nie som taky búchač čo to za hodinu s kosou zmákne.
    pavol54 35 árov , 35 áááárov rovina a ty z toho robíš vedu 2 x ročne kosba pred vysemenením a ešte z toho spravím kompostovisko na klasickú kosu treba vedieť na krovinorez len naštartovať =3 hodiny asi som to prehnal. ale môžeš zainvestovať do štvorkolesového tátoša s návratnosťou v nekonečne
    lacotinka tak jedine tú "samobežnú" = fotovoltaickú
    gand Ďakujem. Aj to je možnosť. Len sa chcem spýtať akú kosačku používate Vy a aký veľký pozemok s ňou kosíte. Lebo ja som už v rukách mal aj krovinorez aj klasickú kosačku a viem aké to je kosiť s krovinorezom niečo cez 20 arov. A možno sa to bude zdať čudné, ale ani za 8 hodín som to nestíhal pokosiť, takže nad krovinorezom ani neuvažujem. Navyše ma vždy na ňom vytáčal ten večne nefunkčný systém vysúvania silonu.
      zbaliť

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    v 30 cm trave kosackou budes viac cuvat ako kosit,lacny zahradny traktor to asi tiez trapenie(nemam,neskusal som)...najlepsie by bolo pre teba keby si niekoho najal z okolia co ma silnejsi krovinorez alebo aj listovu kosacku na malotraktor a pod.. na tie prve 2 roky ...a potom ti uz na udrzbu postaci klasicka kosacka so sberom na benzin...
    gand Ďakujem. Asi začnem zvažovať aj takúto možnosť, pretože asi nenájdem nič čo by zvládalo aj vysokú trávu aj zber a pritom nestálo veľa.

    miriamka_l je offline (nepripojený) miriamka_l

    miriamka_l
    Zo skúsenosti by som odporučila si pozemok dat jednoducho pokosit. Ja mam napriklad dobre skusenosti s http://www.kosime.sk, kedy pozemok o rozlohe 4000 m2 a travou vyse pasa mali pokoseny za 2 hodiny a vyzeralo to super a mala som to bez starosti. Samozrejme ze je aj vela inych firiem, staci len pogooglit vzhladom na lokalitu v ktorej sa nachadzate.
    taiko miriamka, miriamka, len ci Ty tu nerobis reklamu spriaznenej firme. Zaregistrovana dnes a ajhla uz skusenost s kosenim
    buchač kedy pozemok o rozlohe 4000 m2 a travou vyse pasa mali pokoseny za 2 hodiny
    ==================================
    Pri takejto "informácii" sú na mieste otázky :

    Aký že to bol pozemok ? Rovný, hrboľatý....???
    Koľkí boli kosci ?
    Aké stroje použili ?
    Faktúra podľa cenníka bola ?

    Teraz rátajme...MINIMÁLNA cifra je 4.000 x 0,04 € = 160 €
    Trochu solídna cifra, keď vezmeme v úvahu, že kosenie je potrebné prevádzať minimálne 2 x mesačne.
    Takže suma sa nám pekne zdvihla....t.j. 320 € / mesiac.
    Ak si jeden predstaví, že kosiť je potrebné cca 6 mesiacov, tak je to len za jednu sezónu 1.920 €...

    Kúúúa, za to si kúpi jeden nie 4kolku kosačku...ale už traktorík aj s príslušenstvom.
    Nevraviac, že niečo aj pre seba-zdravie tým pohybom aj urobí...

    -------------------------------------------------------------------

    Ale ak je niekto lenivý (trebárs aj v plnke), nech sa vyvaľuje pri bazéne jak tuleň...

    Čím kosiť záhradu 3500m2?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.