Zavrieť

Porady

XIV.oddiel DP typ B

prosím potrebujem poradiť,SZČO mal príjmy iba z Českej republiky, vystavoval faktúry českému odberatelovi .
Všetky tieto príjmy boli za stavebné práce ,mám tieto príjmy uviesť v XIV.oddiele -osobitné záznamy daňovníka , stačí všetky príjmy dať v jednom riadku pod paragrafom 6 ods. 1 ??? a výdavky sa myslia tiež všetky paušálne aj s odvodami,ktoré platil v SR??
príklad:
dám kod krajiny Česko.... §6 ods.1 , príjmy 8000 výdavky 40% 3200+ zdravotne poistenie 676,20 = príjmy 8000 , výdavky 3876,20 alebo to treba rozpísať inak??? ďakujem
4 komentárov     zbaliť
kn-alka halllooo - SZČO pracuje na základe českého živnostenského listu?


ak nie, stále je to príjem zo SLOVENSKEJ živnosti - je jedno, že fakturoval do zahraničia.
Martina Mikosová má slovenskú živnosť , takže v oddiele XIV. nemusím nič vypisovať??? aj ked stavebné práce vykonával v čechách ???
kn-alka NIE - stále je to SLOVENSKÁ živnosť

to si fakt myslíš, že pri medzinárodnom obchode si firma má zvlášť viesť, do ktorej krajiny koľko fakturovala?

v XIV. oddiele sa eviduje zahraničná živnosť alebo zamestnanie v zahraničí na prac.zmluvu
Martina Mikosová niee nemyslím ,lenže som čítala veľa článkov a diskusií tak som bola z toho popletená .... ale ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juskam je offline (nepripojený) juskam

    juskam
    Áno musiš uviesť príjmy zo zdrojov v zahraničí aj keď pracuje na slovenskú živnosť. Aj výdavky, odvody platené na Slovensku tam neidú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.