Zavrieť

Porady

Danove priznanie na materskej dovolenke

Dobry den, chcem sa spytat, od polovice jula 2014 som na materskej dovolenke. Prijmi som mala do polovice jula od zamestnavatela, materske a prijem z prenajmu bytu. Moze si na mna manzel uplatnit ulavu na dani? dakujem, l.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak za celý rok tvoje príjmy zamestnanie+materské+príjem z prenájmu nepresiahol 3803,33€, tak možno niečo vyjde.... samozrejme alikvotne len za 5 mesiacov, čo už bola na materskej. - oprava: odkedy sa stará o dieťa

    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...CastNaManzelku
    Naposledy upravil kn-alka : 18.03.15 at 10:53
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lucia 16 dakujem!
    Tweety nie, na MD ale od mesiaca, v ktorom sa začala starať o dieťa
    kn-alka .. áno - odkedy sa dieťa narodilo - materská je ešte aj pred pôrodom
    Tweety to, že si doma, ešte neznamená, že si ten mesiac môžeš uplatniť, podmienky na uplatnenie sa sprísnili, musí ísť o starostlivosť o dieťa
    Lucia 16 nerozumiem... ja som od polky jula doma, odvtedy nemam okrem materskej a prenajmu (ten je takmer nulovy) ziaden prijem... ved do danoveho priznania dam len prijem z prace a prenájom, materske tam nedavam, ci?
    Tweety pýtala si sa na úľavy na dani- teda odpočít. položku na Teba prečítaj si podmienky uplatnenia v linku od kn-alka
    kn-alka pri výpočte nezdaniteľnej čiastky pri manželovi sa materské do príjmu manželky počíta..... a počíta sa mesiacom narodenia dieťaťa, nie len začiatkom materskej
    Lucia 16 ok
      zbaliť

    Danove priznanie na materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.