Zavrieť

Porady

svadba počas PN

Dobrý deň, ak zamestnanec počas PN sa vydá/ožení v rámci svojej určenej vychádzky porušil liečebný poriadok? Pre zamestnávateľa v tomto prípade je ešte nejaká povinnosť okrem urobenia zmeny reg.listu? (zmena mena a stavu k danému dátumu). Aká povinnosť je zamestnanca na PN? Je povinný odniesť na SP sobášny list na odd.nemocenského?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Ty brďo, to muselo byť riadne naponáhlo , keď ani nemohli počkať, kým vyzdravie... Tipujem, že to bola nevesta... Muži sa obyčajne do chomúta tak nehrnú...
    Ak sa nemýlim, zdravý má nárok na 1 deň voľna /prekážka v práci/. Takto si skrátil vychádzku...
    Prečo by malo ísť o porušenie liečebného režimu? Keď to bolo v čase lekárom určenej vychádzky, tak čo koho do toho? Niekto si ide nakúpiť, iný na prechádzku, a ako vidieť nájdu sa aj jedinci, ktorí zájdu na mestský/obecný úrad a ovrabčia sa...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Svadba za 2 hodiny? Určite sa nedá zvládnuť všetko okolo svadobného dňa za 2 hodiny. Ak je DPN, má dodržiavať liečebný režim, Možné by to bolo snáď len ak by bola napr. v nemocnici.
    Sobášny list nenesie na SP, len zamestnáv. vo Vyhlásení uvedie zmenu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Moja kamoska sa vydala za 15 minut aj s gratulaciami
    Tweety Samotný akt sa dá zvládnuť ale to ostatné okolo svadby asi nie.
    alaya1 nie kazdy ma klasicku svadbu s hostinou. Niekto ma len obrad napr. v kancelarii primatora a nic, alebo veceru doma v byte.
    pešková svadba za 20 min. :-) išlo len o sobáš so svedkami . Takže SP nemá právo žiadať sobášny list? pochopila som to správne?
    veronikasad SP nežiada sobášny list, ale zrejme si si zmenila meno, možno aj adresu, to je potrebné po vybavní nového OP oznámiť do SP.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.