Zavrieť

Porady

Ako sa má evidovať platené voľno(lekár,sprevádzanie) v hod alebo v min?

Dobrý deň , zaujímalo by ma , či môžem zamestnancovi pri návšteve lekára v trvaní 1hod 5 min odpočítať zo 7 dní (t.j.56hod) že čerpal 2hod alebo 1,5hod alebo dokonca presne 1hod 5 min. ďakujem
PStázku som zadala do draka ale nikto mi neodpovedal :-(
11 komentárov     zbaliť
veronikasad ako preplácaš náhrady ? Máte elektronický dochádzkový systém ?
tpv ano , máme elektr.DS ale v prac.poriadku si zamestnávateľ stanovil preplácanie po hod, tak to tak robím ale rada by som to zmeniť
veronikasad tak to daj hodinu návšteva lekára, ostatné ako výkon práce. Prepočet na minúty sa mi zdá pritiahnutý za vlasy.
Llívia Pracovný poriadok musí byť v súlade so Zákonníkom práce. Preplácanie po hodinách v súlade s ním nie je.
veronikasad Lívia, robím mzdy už dosť dlho, ale ešte nikdy som žiadnemu zamestnancovi nepreplácala 5 minút návštevy u lekára. Ty to tak robíš ?
veronikasad Na mzde zamestnanec ukrátený nie je, keď má celú hodinu, z ktorej 5 min. bol u lekára, zaplatenú ako výkon práce
tpv ukrátený je len v prípade , že by si zaokrúhlením na hodiny takto minul rýchlo 56hod a chýbalo by mu ....tak som to chcela zmeniť aspoň na 1/2hod
veronikasad čas nahadzuješ z dochádzkového systému (skutočný čas, ktorý chýba na pracovisku), alebo z priepustky ?
tpv čas na priepustke=času z DS, nadčasy sa nepreplácajú ...príde mi najjednoduchšie riešenie prepísať prac.poriadok
Llívia Veronika, nikom som nikdy 5 min. nepreplácala, ale ani som nikdy za 5 min. nikomu nestiahla celú hodinu alebo polhodinu ako to píše TPV v zadaní otázky.
Llívia Veronika, prečítaj si aj moju odpoveď, z toho to snáď dosť jasne vyplýva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Započítaš mu presne čas strávený u lekára, samozrejme aj s odchodom do ZZ a príchodom do práce. T.j, čas, ktorý vymeškal.

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Za vymeškaných 5 min. stiahnuť 30 alebo 60 min....

    V takomto prípade by som stiahla a preplatila 1 hod. a 5 min. nech si nadrobí alebo by som ich vôbec neriešila, pretože zadať ich do mzdového programu je trochu problém.

    Ako sa má evidovať platené voľno(lekár,sprevádzanie) v hod alebo v min?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.