Zavrieť

Porady

Tlačiareň

Prosím Vás mohli by ste mi poradiť ako mám zaúčtovať novú tlačiareň na základe bločiku z predajne? Cez majetok?

Ďakujem veľmi pekne za ochotu!

lola
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Norbert Jakubík
    Prosím Vás mohli by ste mi poradiť ako mám zaúčtovať novú tlačiareň na základe bločiku z predajne? Cez majetok?

    Ďakujem veľmi pekne za ochotu!

    lola
    Dosť podstatná je OC, uveď platca, alebo neplatca.

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Jednoznacne priradit k PC a odpisovat.
    Mali sme na to danovu kontrolu- dali sme to priamo do nakladov a vyhodili nam to odtial, lebo sama o sebe nemoze fungovat, len v spojeni s PC.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Jednoznačne ako jednoznačne-je tam viac možností,novou tlačiarňou mohli nahradiť starú,mohli prikúpiť lebo potrebujú viacej tlačiť a pri súčastných cenách to nemusia odpisovať ale dať jednorazovo do nákladov.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ak vieš, že uvedenú tlačiareň si zakúpil ku konkrétnemu počítaču,tak priradiť k počítaču a odpisovať. No môžeš zakúpiť tlačiareň k počítaču ktorý je už odpísaný.Alebo k 3 počítačom ktoré máš už odpísané (alebo ešte odpisuješ) a nevieš tlačiareň priradiť ku konkrétnemu inv. číslu a nespĺňa podmienky na zaradenie do DHM(Dlhodobý hmotný majetok).Môžeš o nej účtovať ako o materiáli a zaradiť priamo do spotreby. Vo firme máme k jednému počítaču aj 3 tlačiarne. Prvú sme priradili k počítaču a tie ostatné dve sme dali priamo do spotreby. Vymieňajú sa podľa toho, ktorá je práve funkčná.(Máme asi 21 000 vyšlých faktúr). Myslím, že by som si takýto postup obhájila u DU a ani auditori nenamietali.

    ivet.b je offline (nepripojený) ivet.b

    Taká milá osôbka :-)))) ivet.b
    Mam skusenost priamo z danovej kontroly- cenu nebrali do uvahy. Argumentovali tym, ze to nie je samostatne funkcne zariadenie.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Tiež si myslím, že to nie je jednoznačné. Veď tlačiareň môžeš pripojiť k hocijakému počítaču. Podstatné je, či je platca alebo neplatca DPH, resp. v akej obstarávacej cene je tlačiareň. Ďalej sú multifunkčné tlačiarne aj do 30 000 Sk a funguje aj bez pripojenia k počítaču.

    SAJUŠKA je offline (nepripojený) SAJUŠKA

    SAJUŠKA
    tiž sme mali daňovákov a v pohode to prešlo samostatne, takže rozhodujúca oc a platca dph, alebo nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.