Zavrieť

Porady

uzavretý rok od predošlej účtovníčky fa zo zd. plnením 2014

Prosím Vás dostala som od klienta vytlačené fa, ktoré patria do dph do januára podľa zd. plnenia, no je medzi nimi aj fa Orange so zd. plnením 12/2014.
Ja som prebrala účtovníctvo k r.2015 s tým, že predošlá účtovníčka už uzavrela rok a odovzdala DPPO.
Ako danú faktúru zaúčtovať ak je uhradené v banke 26.1.2015, medzi inventarizáciou záväzkov z r.2014 nefiguruje.
Ďakujem pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Ak nie je zaúčtovaná v roku 2014, tak zaúčtuj v roku 2015 v mesiaci január, keďže ste si uplatnili nárok na odpočet v januári. Bude to oprava chýb minulých účtovných období, len treba posúdiť či. §17ods 15 alebo §17 ods. 29. na stránke FS je aj metodický pokyn k opravám chýb minulých účtovných období.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem, do kontrolného výkazu čo uvediem, aké zdaniteľné plnenie? S týmto som sa ešte nestretla.
    maped my sme si neuplatnili nárok na odpočet, ja som tú fa vlastne dostala až teraz, keď robím dph za 2/2015 iba bola zaplatená v banke 26.1.2015.
    AdrianaA Ja by som to robila nasledovne :do 02/2015 518,343/321. Úhradu v januári na 379/221 a prevod úhrady v 02/2015 321/379. Dátum zdaň.plnenia uvedieš ten čo je na faktúre.
      zbaliť

    uzavretý rok od predošlej účtovníčky fa zo zd. plnením 2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.