Zavrieť

Porady

FO a príjem z ČR

Dobrý deň, prosím Vás o radu, som FO, mala som príjem v českej republike zo závislej činnosti.
V potvrdení ktoré mi bolo doručené, je uvedený 1.uhrn zúčtovaných príjmov zo závislej činnosti (§6 odst. 4 zákona) a úhrn zrazenej dane vyberanej zrážkou podla zvláštnej sadzby dane z príjmov uvedených na r. 2 (§36 odst. 2 písmena p) zákona).
Je potrebné tento príjem z ČR uviesť v daňovom priznaní na slovensku?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno, uvedieš to v DP na SK, ale ide o vyňatie príjmov, tak neboj, nič tu platiť nebudeš.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    urbarik ako viem či ide o vyňatie príjmov?
    ja som totiž požiadala zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane, a až teraz mi prišlo potvrdenie z ČR, bola to práca na dohodu
    mondes Zamestnávateľ ti urobil ročné zúčtovanie dane v ČR. To je jedna vec. Ty teraz riešiš SR a potvrdenie zo závislej činnosti z ČR priložíš k DP na SK. A ako vieš, že ide o vyňatie príjmov? Pretože pri závislej činnosti sa stále robí vyňatie príjmov, je to výhodnejšie.
    urbarik ja som zamestnaná na slovensku, tu som požiadala o ročné zúčtovanie dane, v čr to bolo na dohodu
      zbaliť

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Podľa toho čo si napísala musíš požiadať o potvrdenie o RZD a sama si podať do 31.3.2015 opravné DP do ktorého zahrnieš aj príjem z ČR.
    Zamestnávateľ Ti nemal robiť RZD ak by si ho bola oboznámila s tým, že si pracovala v zahraničí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.