Zavrieť

Porady

Čistý príjem

Do čistého píjmu sa započítava aj náhrada príjmu za nemoc?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Kým nemocenskú vyplácala iba sociálka, vystavovali sme čistý príjem len zo zárobku. Logicky mi vychádza, že by to tak malo byť aj teraz.

    Brigita je offline (nepripojený) Brigita

    Brigita
    Ja si myslím, ze do výpočtu priemerného zárobku sa nezarátavajú plnenia, ktoré nie sú mzdou - podľa § 118 ZP. A náhrada prijmu za chorobu nie je mzdou.
    Zdravím

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Myslim si , že je potrebné rozlišovať medzi čistou mzdou a čistym príjmom.
    Výpočet čistej /priemernej/ mzdy je určený v § 134 ods. 9 , kým čistý prijem sa definuje voľnejšie, a jeho vyčislenie závisi od toho, kto a načo to potrebuje. Ja osobne do potvrdení, kde nie je to jasne definované čo sa odo mňa požaduje, rozpisujem čistý prijem na na čistu mzdu /zo závislej činnosti/ dávky nemoc.poistenia, daň.bonus a pod. . Pekný deň.

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Peťo, pekne si to popísal. Ja v tejto problematike som amatér, ale čo keď máš zamestnancovi vyčísliť priemerný čistý zárobok za posledné tri mesiace napr. pre banku a zamestnanec posledné dva mesiace maródoval. Ako to bude potom, nikdy v tom nemám jasno.

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Nerob si z toho nič, ani my "profesionali" nemáme vždy jasno , čo sa od nás chce, alebo lepšie povedané, nemajú jasno v pojmoch tí ,čo od nás požadujú rôzne potvrdenia o prijme svojich prípadných klientov, napr. obchodné organizácie ponukajúce predaj tovaru na splátky, resp. banky poskytujúce úver a pod. Chcú priem. čistý zárobok za posledné tri mesiace, rozpiš im podľa mzd.listu na požad.mesiace príjem tak ako som vyššie uviedol, čistý zárobok, nemocenské a pod. a oni nech si urobia s tým čo chcú. Mne sa to zatiaľ osvedčilo. Dokonca nemám ani žiadnu odozvu na to , keď im z potvrdenia vyškrtnem vetu ... " že organizácia súhlasí zo zrážkami zo mzdy "... ak zamestnanec nebude dodržiavať dohodnutý splatkový kalendár. Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.