Zavrieť

Porady

Ako vyplniť správne políčka 3 a 4 (resp. 1 a 2) v daňovom priznaní k DPH? - ZAOKRÚHĽOVANIE

Dobrý deň, vypĺňam prvý krát daňové priznanie k DPH a zaskočila ma jedna vec.
Formulár daňového priznania mi predpripravil priamo účtovný program Money S3 a ja som si ho naimportovala do formulára na stránke finančnej správy. Účtovný program mi políčko 3 vyplnil ako súčet základov dane z jednotlivých dokladov (konkrétne 4449,76 €) a políčko 4 ako súčet "daní" vyčíslených na jednotlivých dokladoch (889,98€). Keďže ale daň bola zaokrúhľovaná na každom doklade jednotlivo, neplatí mi, že súčet vyčíslených daní (políčko 4 ) sa rovná presne 20% zo súčtu jednotlivých základov daní (políčko 3) . Je tam rozdiel 0,03 EUR. Vo formulári na stránke FS mi vyskočilo upozornenie, že formulár obsahuje logické chyby a že v políčku 4 by mala byť suma 4449,76€*0,2=889,95€. Poradíte mi ako to správne vyplniť? Ďakujem

DOPLNENIE - pridávam ODPOVEĎ Z FINANČNEJ SPRÁVY na túto otázku, ak by to niekoho tiež zaujímalo:
V riadku 04 daňového priznania sa uvádza daň zo zdaniteľných obchodov. Daň vypočítaná pri jednotlivých zdaniteľných obchodoch sa zaokrúhľuje na dve desatinné miesta. Túto zaokrúhlenú daň dodávateľ odvedie a odberateľ si odpočíta. Z toho dôvodu je potrebné, aby v daňovom priznaní bola reálne vyčíslená uplatnená/odpočítaná daň, resp. suma dane, ktorá z dôvodu zaokrúhľovania nie je presne zodpovedajúca sume nasčítaných základov dane z jednotlivých zdaniteľných obchodov. Vami uvedené nebráni odoslaniu dokumentu.
Naposledy upravil ZuskaM. : 23.03.15 at 08:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    DP DPH prejde aj s chybou zo zaokrúhlovania. Rozdiely z ERP nikdy nezaokruhlujem.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    ani ja nezaokrúhľujem - aby všetko sedelo s kontrolným výkazom
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuskaM. takže nechať tak a odoslať aj s "logickou chybou" ?
    veronikasad výkaz ti prejde aj s logickou chybou. Rozdiely máš z ERP alebo z fakturácie ?
    ZuskaM. z fakturácie - cast faktur mam v A1 a cast v D2 - faktury pre fyzicke osoby, ERP neuvádzam vobec
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    oprav na 4449,77
    pomýlila som sa, triafala som na 95 centov, skús či nestačí 4449,88?
    Ja by som tak urobila, neviem ako druhí
    Naposledy upravil kukučka : 21.03.15 at 16:56
    ZuskaM. to by nepomohlo ... ak by som chcela aby mi sedela daň, tak musim ten zaklad upraviť na 4449,9€ .... čiže tak by som to mala spraiť daň nechať a upraviť radšej základ?

    kuravesele je offline (nepripojený) kuravesele

    Človek sa učí celý život :-) aj tak zomrie sprostý :-) ...viac kuravesele
    ja to tiež nezaokrúhľujem

    Ako vyplniť správne políčka 3 a 4 (resp. 1 a 2) v daňovom priznaní k DPH? - ZAOKRÚHĽOVANIE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.