Zavrieť

Porady

krvacanie do mozgu

Neviem, asi sa len potrebujem vyrozpravat, alebo aj pocut vase nazory alebo aj skusenosti.
Moj brat 38-r. dostal 9.3. mozgovu porazku. Krvacanie vraj nebolo velke, nejaka cievka. Bol uspaty.
Na druhy den ho museli zaintubovat a nasadit umelu plucnu ventilaciu. Vraj ho to drazdilo a navyse dostal bronchopneumoniu, tak mu urobili tracheostomiu. Nejako sa im nedari zvladat zapal, lebo dnes som volala (on je v Prahe) a cakaju na vysledky kultivacie.
Pri prevoze zachrankou mal TK 240/180, navyse mu stav komplikuje kardiomyopatia, ked srdce nestiha cerpat krv. Ani nemoho zacat s jednoduchou rehabilitaciou, lebo mu to zatazovalo organizmus.
Postupne mu zacinaju znizovat sedativa, aby ho vlastne prebrali k vedomiu, zistili "skody" po krvacani a jak vlastne bude reagovat to srdce...Lekar vravi, ze co sa krvacania tyka, tak je to o.k. (podla CT), ale....

Ja pracujem s lekarmi roznych odborov a rehabilitacnymi prac. a ked som im nacrtla stav, tak krutili nosom, ze to nevyzera dobre.

Sme zmiereni s hocicim, co pride. Len co moze prist? Aj to najhorsie, vsak?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Prečo taký pesimizmus? Veď je to ešte relatívne mladý organizmus. Treba myslieť pozitívne. Držím prsty.
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

hm mínuska
1 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

snazime sa, ibaze aj dr. sa o srdci vyjadril, ze je ako s krizikom po funuse...bol uprimny, no.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

No , čo už, ak nie ste optimisti, ste zmierení, tak čo už.....
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Možná, že budem zlá... ale prečo zahadzujete nádej?! Moja dcéra dostala ako 39 ročná CMP a mala ešte malú dcéru...ale nás to ani nenapadlo, že sa z toho nedostane. Tlak mala podobný, ako tvoj brat, dokonca pri prijatí neartikulovane rozprávala a nevedela obládať pravú ruku. Od narodenia má DMO, ale to iba na margo spomínam... Na MR-ku jej zistili, že má trombofíliu (hustú krv) Leiden faktor 5 homozigot a heterozigot...to je najkritickejšia firma trombofílie. Už je tomu 5 rokov stále berie lieky, pichá si fraxiparín a je pod kontrolou hematológa. Ale nikdy sme to nevzdali !
Ten optimizmus Vám chýba a vyjadrenie lekára o srdci??? Prečo si od neho nežiadate konkrétne vysvetlenie ako to myslí s tým " s krizikom po funuse ? "
Ste naozaj zmierení ??? ... nepochopim tento postoj!
3 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

ja to myslim tak, ze sme zmiereni aj s tym, ze bude mat dozivotne nasledky, ale aj s tou najhorsou moznostou.
Nie sme pesimisti, mozno to tak vyznelo aj z toho, ze vsetci okolo nas su pesimisti.

Uz je to 3 tyzden, nerehabilituju s nim, pretoze mu to zvysuje srdcovu frekvenciu a tym aj tlak...trapia sa so zapalom pluc a vcera sa tam pridruzila aj ina infekcia...to ja len preto.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Hold, nechcem byť veľký pesimista, ale asi by som sa pripravila aj na najhoršie, v takom stave je všetko možné, zvlášť pri zápale pľúc a kardiomyopatii. Napriek tomu, treba dúfať a nezúfať. Držím palce..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať