Zavrieť

Porady

Dan vs. Daňová licencia

Prosím Vás o radu. SROčka, platca DPH je v zisku cca 7500e v rovnakej sume je možné urobiť odpočet straty za minulé roky. A teraz sa neviem rozhodnuť čo je pre budúcnosť výhodnejšie.
A. odpočítať celú sumu, tým pádam je daň príjmu 0 eur a zaplatiť daňovú licenciu 960 EUR
B. Odpočítať čast straty, aby vznikla daňová povinnosť cca 970 EUR
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    započítať stratu. O daňovú licenciu (akoby daň platenú naviac) sa ešte v budúcnosti môžete so štátom "pobiť" = započítavať.
    tweedle Ďakujem veľmi pekne, urobím to tak,,

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    len dodám, teda skôr sa opýtam, či celkový nárok na odpočet straty eviduješ v sume 4*7500e?
    Ak neodpočítaš 1/4 straty, na ktorú máš nárok, tak ti prepadá.
    Záver:
    nemáš dilemu, ako sa rozhodnúť.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tweedle Áno celková strata je cca 30000, takže tento rok 1/4. Išlo mi to čo "lepšie vyzerá" platiť daň licenciu. Ale bola by som hlúpa, keby si stratu neodpíšem a zaplatím daň ak si možem v budúcnosti DL tiež odrátať. Len som si potrebovala utvrdiť či premýšľam správne.
    KEJKA áno, správne.
    samsung01 Mal by som otazku k danovej licencii: ak k 31.12.2014 zauctujem DL 591/341 vo vyske 480 eur, je to danovy naklad ? Teda ak je sucastou riadku 100, musim tych 480 eur dat niekam k pripocitatelnym polozkam ? Resp. je to nedanovy naklad podla §21 ods. 2 g) - danovym vydavkom nie je dan podla tohto zakona

    Dakujem
    Dáša_ najskôr spočítaš daňové priznanie bez zaúčtovanej dane/daňovej licencie. Až po tomto kroku ju zaúčtuješ a robíš výkazy.
      zbaliť

    Dan vs. Daňová licencia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.