Zavrieť

Porady

mzda vodiča

Dopočula som sa, že mzda vodiča sa počíta inak ako u ostatných profesiach.
Mohli by ste ma usmerniť podľa akého zákona, vyhlášky a v čom je výpočcet mzdy odlišný? K tejto téme som nenašla žiadny príspevok
Za odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Iveta1
    Dopočula som sa, že mzda vodiča sa počíta inak ako u ostatných profesiach.
    Mohli by ste ma usmerniť podľa akého zákona, vyhlášky a v čom je výpočcet mzdy odlišný? K tejto téme som nenašla žiadny príspevok
    Za odpoveď ďakujem
    Ak ide o zamestnanca v pracovnom pomere, tak by mal mať mzdu určenú v súlade s § 120 ZP - zamestnanci v doprave spadajú do stupňa náročnosti 2 (koeficien 1,2) . Stuope náročnosti sú určné v Zákonníku práce - príloha

    dana

    Iveta1 je offline (nepripojený) Iveta1

    Iveta1
    Mňa by zaújimalo či vodičovi možno určiť mesačnú mzdu napr. 6900,- Sk a 2-stupeň náročnosti práce a jednoducho z týchto údajov vypočítať mzdu, alebo či tam nevstupujú ešte iné položky napr. najazdené km prázne, s tovarom ,či sa z nich počítajú nejaké príplatky a tým aj upraviť mzdové podmienky vodiča v prac.zmluve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.