Zavrieť

Porady

Príjmy z prenájmu v SR + závislá činnosť v ČR a DP FO typ B

Mozno niekomu pomoze toto moje zistenie: robila som danove priznanie typ B , v ktorom boli prijmy z prenajmu + z dohod v SR a ČR. Prijmy z dohod v SR + ČR neprekrocili odpocitatelmu polozku na danovnika, na riadku 81 mi vysla dan len z prijmov z prenajmu. Akonahle som vsak vynala prijmy z ČR (v ČR bola dan nulova, lebo sa uplatnovala odpocitatelna polozka), vynulovalo mi dan aj z prenajmu, takze v celovom danovom priznani uz bola dan nula. Kedze som sa s tym trapila, kde robim chybu a neporadila si, zavolala som na linku financnej spravy, kde mi bolo povedene, ze je to uz nejake obdobie chyba v medzinarodnom systeme, ale ze je to tak, teda pokial je zaklad dane z prenajmu nizsi, ako prijem na vynatie zo zahranicia, znuluje sa dan z prenajmu. Odstranenie tejto chyby si vraj vyzaduje dlhy procesny ukon, takze zatial nam to setri peniazky na ukor statu )
6 komentárov     zbaliť
veronikasad nie si sama, včera som sa tiež s tým dlho trápila ... Včera ma presviedčali o správnosti na infolinke FS, dnes som si to ešte overovala v KROS-e
SonF Poradíte mi prosím detailnejšie? Teraz to robím 1x - mám príjem zo závislej činnosti v ČR a príjem len z prenájmu v SR. Čo mám podať kde? Doteraz mi to bolo viac-menej jasné, ale teraz mi to zase jasné nie je :-/
Ďakujem za radu!
veronikasad Pochopila si o čom je táto debata ? Ak by si mala príjem zo zamestnania zo SK a tiež príjem z prenájmu zo SK, príjem z prenájmu je pasívny príjem (bez možnosti uplatniť si NČZD na príjem z prenájmu)

Pokial máš príjem z ČR, z týchto príjmov uplatníš metodu vyňatia príjmov a príjem z prenájmu rovnako nezdaňuješ.
Robíš DP ručne alebo elektronicky ?
Leggo Zdravím, asi velmi nechápem. S manželkou nemame na SR žiaden príjem okrem s prenájmu nehnuteľnosti.
V zahraničí mimo EU mam príjem len ja na pracovnú zmluvu.
Za akých okolnosti sa daň nuluje-vyňatie?
Dakujem vopred
avalik Otazky sa nezsdavaju do komentarov - dole na stranke mas etiketu a navod
Moniqe prosím kedy sa tie príjmy vynímajú? odchádzame žiť do Rakúska a tu chceme prenajať náš dom, zatiaľ bude robiť iba muž, to vynatie platí len ak sú príjmy nízke?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    tak veru
    vieme ... už je to takto pár rôčkov. (ja si myslím, že zámerná chybička)
    Anik taky tak

    Príjmy z prenájmu v SR + závislá činnosť v ČR a DP FO typ B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.